دیپلمات‌های ایران و روسیه امروز ضمن گفت‌وگو درباره تحولات سوریه و یمن اعلام کردند که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه، امری قانونی و بر اساس قانون اساسی فعلی این کشور است.

«علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی امروز (سه‌شنبه) با «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه و آفریقا، دیدار و در خصوص مسائل خاورمیانه به ویژه سوریه و یمن، گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. 

در این دیدار دو طرف با اشاره به رایزنی‌های اخیر به عمل آمده با دولتمردان  سوریه و همچنین «گیر پدرسون» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه درباره اهمیت موضوع گفت‌وگوهای ملی سوریه در قالب کمیته قانون اساسی، بر ضرورت استمرار آن تأکید کردند. 

طرفین همچنین در خصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه، خاطرنشان کردند که برگزاری این  انتخابات، امری قانونی است که بر اساس قانون اساسی فعلی سوریه صورت می‌گیرد و  باید به قانون اساسی سوریه احترام گذاشته شود. 

در این دیدار همچنین پیرامون آخرین وضعیت بحران یمن، ضرورت شکل گیری گفت‌وگوهای ملی با همکاری سازمان ملل متحد و حمایت سایر بازیگران بین‌المللی بحث و تبادل نظر شد.

در بهمن ماه سالی که گذشت پانزدهمین نشست کارشناسی روند آستانه در سوچی روسیه برگزار شد.

گفتنی است، شمار زیادی از افراد قبیله «طی» در قامشلی واقع در استان الحسکه (شمال شرق سوریه) در یک گردهمایی اعلام کردند که از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه و نامزدی بشار اسد رئیس جمهور این کشور در این انتخابات، حمایت می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند