اسماعیل مکی زاده در گفت و گو با ایسنا، با اعلام جزییات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۸:۳۰ روزگذشته  ۵ دی ماه پیامی مبنی شرایط اضطرار  برای یک فروند شناور لندینگ کرافت در موقعیت جنوب شرق جزیره لارک از رله رادیویی کشتی عبوری درتنگه هرمز به مرکز جستجو و نجات دریایی استان مخابره شد.

وی افزود: بلافاصله پس از وصول پیام، شناور ناجی ۱۲ از جزیره قشم به موقعیت اعزام ‌و هماهنگی لازم برابر طرح استانی جستجو و نجات دریایی با عوامل مرتبط از جمله ندسا، نداجا و دریابانی استان و شناورهای عبوری در منطقه تنگه هرمز جهت پایش دریایی و هوایی منطقه صورت گرفت.

مکی زاده خاطرنشان کرد:  با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی و تاریکی هوا عملیات آغاز و از سحرگاه امروز ۶  دیماه جستجو و نجات دریایی با کمیت و کیفیت بیشتری ادامه یافت.

این مقام مسئول  اضافه کرد: مقارن با ساعت ۱۵:۳۰روز جاری و در  ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک شناور  مذکور به حالت واژگون توسط ناجی ۱۲  و در موقعیت حدوداً ۱۶ مایلی جنوب غربی کوهستک و ۹ مایلی شمال شرقی هرمز پیدا شد .

مکی زاده بابیان اینکه  عملیات جستجو ونجات برای یافتن ۷ نفر از خدمه این شناور  ادامه دارد، اظهار کرد: با بسیج تمام امکانات و  نیروها و همچنین با اطلاع رسانی به شناورهای عبوری و مراکز جستجو و نجات دریایی کشورهای  عمان، امارات متحده عربی و پاکستان در تلاش هستیم تا افراد مفقود شده را پیدا کنیم.

این مطلب برایم مفید است
42 نفر این پست را پسندیده اند