فریبا گودرزی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی در سراسر کشور طی سه روز آینده پرداخت و گفت: برای امروز و فردا در نوار شمالی کشور با کاهش دمای ۵ تا ۱۰ هوا روبه‌رو هستیم و همچنین وزش باد به نسبت شدیدی را در این مناطق انتظار داریم.

وی با بیان اینکه دریای خزر طی امروز و فردا مواج خواهد بود، تصریح کرد: در سه روز آینده در استان‌های ساحلی دریای خزر و در ساعات بعدازظهر و شب‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز انتظار بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد را داریم.

این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: در روز دوشنبه در نواحی مرکزی و شرقی خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و در روز سه شنبه جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات البرز مرکزی انتظار بارش‌های پراکنده را داریم.

گودرزی خاطرنشان کرد: در روزهای آینده نوار شرقی کشور با وزش به نسبت شدید باد روبه‌روست که این پدیده در منطقه زابل موجب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: تهران امروز از آسمانی برخوردار خواهد بود که با وزش ملایم باد همراه است که در البته در ساعات بعدازظهر انتظار داریم که در برخی مناطق استان وزش باد شدیدتر شود.

وی ادامه داد: بیشینه دمای تهران امروز به ۳۶ درجه سانتگیراد می‌رسد که البته در روزهای آینده شهروندان تهرانی هوای خنک‌تری را تجربه خواهند کرد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند