حسین خوش اقبال عصر چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کردستان ضمن تسلیت رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۵ خرداد اظهار داشت: آبروی امروز ما به برکت نهضت امام (ره) است و همه باید قدرشناس امام و شهدا باشیم.

وی با اشاره به اینکه بر اساس گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی کردستان، وضعیت سنندج در زمینه گسترش و ابتلا به کرونا بحرانی است، اضافه کرد: رستوران‌ها و غذاخوری‌ها تا ٧٢ ساعت آینده فقط باید به صورت ارائه غذای بیرون‌بر فعالیت کنند البته پس از این مدت با توجه به شرایط موجود، دوباره تصمیم گیری می‌کنیم.

معاون سیاسی استاندار کردستان بر تعطیلی مجدد تعدادی از اصناف سنندج از جمله آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، باشگاه‌های ورزشی، آموزشگاه‌های خصوصی به مدت ٧٢ ساعت آینده بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا خبر داد.

خوش‌اقبال اولویت اصلی تمام دستگاه‌های اجرایی و دولتی بویژه شهرداری‌ها را سلامت مردم برشمرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها در کنار وظایف سازمانی در زمینه آگاه‌سازی مردم و کمک به فاصله‌گذاری هوشمند اقدام کنند ضمن اینکه شهرداری سنندج در معابر پر تردد و پارک‌ها هشدار لازم برای حضور کمتر مردم را ارائه دهد.

وی یادآور شد: شهرداری سنندج با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و دیگر دستگاه‌ها نسبت به ساماندهی دست‌فروش‌ها در خیابان فردوسی سنندج جهت جلوگیری از تردد زیاد مردم در این مسیر اقدام کنند.

معاون استاندار کردستان گفت: آموزش و پرورش در زمان برگزاری امتحانات نهایی مقاطع تحصیلی،  تمام پروتکل‌های لازم بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت کرده و در محل برگزاری امتحانات ماسک و مواد ضدعفونی در اختیار دانش‌آموزان و مراقبین قرار دهد.

خوش‌اقبال بر استفاده از ماسک توسط پرسنل ادارات در محل کار تاکید کرد و افزود: فروشگاه‌های بزرگ سطح استان نیز موظف به در اختیار گذاشتن ماسک و مواد ضدعفونی به مراجعین هستند و سازمان صمت و اصناف باید بر اجرای این امر نظارت کند.

وی از مردم استان کردستان درخواست کرد از تجمع‌ به بهانه‌ مراسم ختم و عروسی پرهیز کنند و تاکید کرد: دستگاه‌های متولی ضمن بازدید اماکن مختلف، با صاحبان تالارهای عروسی متخلف که اقدام به برگزاری مراسم کرده‌اند، با جدیت برخورد کنند.

معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از مردم استان خواست مانند گذشته با تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در جهت حفظ سلامت و مبارزه با این بیماری همکاری و همراهی لازم را داشته باشند تا بار دیگر شاهد بهبود شرایط در استان باشیم.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان سنندج در استان کردستان جز مناطق ووضعیت قرمز از نظر شیوع ابتلا به بیماری کرونا است.

همچنین رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به هشت هزار و ۱۲ تن رسید.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.