در متن پیام علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران آمده است: در این ایّام پر مخاطره و به رغم مبارزة سلحشورانۀ شیرزنان و دلاورمردان حوزة سلامت جهت کاستن از درد و رنج بیماران و نیازمندان، ضمن ابراز همدردی با بازماندگانِ جانباختگان و آسیب دیدگان سوانح و حوادث اخیر، بر خود فرض می‌دانم تا بدین‌وسیله فرا رسیدنِ بیستم فروردین ماه، روز ملّی فنّاوری هسته‌ای را که امسال با لیله‌القدرِ میلادِ فرخندة جانِ جهان و قطب عالمِ امکان، حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) مقارن گشته است، گرامی بدارم و از تلاش مستمر و در خور تحسینِ یکایک اعضای خانوادة بزرگ و افتخارآفرین صنعت هسته‌ای کشور قدردانی کنم.

صالحی در این پیام تاکید کرد: لازم می‌دانم تا با افتخار اعلام نمایم که ۱۲۲ دستاوردِ جدیدِ این سازمان در طول یکسال گذشته که رهاورد کوشش‌های خستگی‌ناپذیرِ خیل عظیمی از پژوهشگران و محققانِ سازمان انرژی اتمی ایران می‌باشد، نوید بخش آغاز فصلی جدید در توسعة همه جانبه فعالیت‌های غرورآفرینِ سازمان انرژی اتمی ایران است.

در ادامه پیام رییس سازمان انرژی اتمی آمده است: در این میان، به طور اجمالی به استحضار می رساند که گسترشِ بیش از پیش تولیدات و خدماتِ مربوط به بخش پزشکی هسته‌ای و تأمین نیازهای دارویی مراکز درمانی و بهداشتی کشور در حجم گسترده و فراگیر و با سرعتی قابل قبول در حال انجام می‌باشد.

وی در این پیام افزود: بدیهی است در شرایط خطیرِ کنونی که ایران اسلامی تحت تأثیرِ تحریم‌های ظالمانة استکبار جهانی قرار گرفته است، تأمین نیازهای جامعة پزشکی کشور به عنوان وظیفه‌ای ملّی و اخلاقی تلقّی شده و برای ما از اهمیّت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. همچنین پیشبردِ اهدافِ کلانِ تعیین شده در بخش چرخة سوخت هسته‌ای - از جمله گسترشِ فعالیت‌های مربوط به اکتشاف و استخراجِ مواد اولیة صنعت هسته ای، شتاب بخشیدن به فعالیت‌های بخش تحقیق و توسعه و غنی سازی اورانیوم - و نیز پیشرفتِ برنامة احداث واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه‌ اتمی بوشهر و توسعة فنّاوری‌های نوین هسته‌ای با جدیّت و همّتِ مضاعف دنبال می‌شود.

صالحی در این پیام تاکید کرد: نوسازی و تکمیل راکتور آب سنگین خنداب(اراک) براساس مفاد مندرج در برنامة جامع اقدام مشترک (برجام) در حال انجام می باشد. لازم به توضیح است که تلاشگران صنعت هسته‌ای با عطف توجّه به چشم‌اندازِ ترسیم شده از سوی رهبر فرزانۀ انقلاب اسلامی (مدظلّه العالی) و تدابیر رییس جمهوری، توسعة روزافزونِ دستاوردهای این صنعت راهبردی را با تمام توان و در حوزه های مختلف در دستور کار قرار داده‌اند.

در پیام رییس سازمان انرژی اتمی آمده است: براساس برنامه ریزی انجام شده، اقدامات مقتضی جهت برگزاری مراسم با شکوه روز ملّی فنّاوریِ هسته‌ای همچون سالهای گذشته با حضور دکتر روحانی، ریاست جمهوری و سایر میهمانان داخلی و خارجی از جمله مقاماتِ کشوری و لشکریِ جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفت تا همزمان با افتتاح نمایشگاه دستاوردهای این سازمان، آیینِ رونمایی از گزیده‌ای از دستاوردهای جدید در محضر ریاست جمهوری برگزار شود، امّا به واسطة شیوع ویروس کووید ۱۹ و به منظور ممانعت از بروز مخاطرات احتمالی و براساس تأکیدات و مقررّاتِ وضع شده از سوی ستاد ملّی مبارزه با کرونا، تقدیر با تدبیرِ ما همراه نشد و پس از کسبِ تکلیف از دکتر روحانی، مقرّر شد تا جشن این روز ملّی، در فرصت و فضایی مناسب برگزارشود.

وی ابراز امیدواری کرد در پرتو الطاف خداوندی و در سایة عنایات و توجّهات خاصّه حضرت ولی عصر (عج) در کوتاهترین زمان ممکن، شرایط مناسب برای ارائة مستقیم دستاوردها و تشریح جزئیات آن به پیشگاه عموم مردم شریف کشورمان فراهم آید. امّا در حال حاضر، این سازمان در نظر دارد تا از طریق همکاری و همراهی همدلانة رسانه‌ها و وسائط ارتباط جمعی کشور، نسبت به اطلاع‌رسانی در خصوص این دستاوردها اقدام نماید.

صالحی در این پیام تاکید کرد: یقین دارم که در سایة اتحّاد، همیاری و همدلیِ آحاد ملّت بزرگ ایران و از رهگذر مدیریت هوشمندانۀ مسئولان نظام مقدّس اسلامی به ویژه مدیران ارشد حوزة سلامت و به برکتِ جانفشانی‌ها و ایثارگری‌های فراموش ناشدنیِ مدافعان حریم سلامت، این روزگارِ محنت و مرارت خواهد گذشت و ملّت بزرگ ایران با سربلندی و موفقیّت این آزمونِ دشوار را پشت سر نهاده و به ساحل صحّت و سعادتِ روزافزون قدم خواهد نهاد.

رییس سازمان انرژی اتمی در پایان نوشت: 

رسید مژده که ایّام غم نخواهد مانـــد                    

چُنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند

براین رواقِ زبرجد نوشته اند به  زر                    

که جز نکویی اهل کَرَم نخواهد مانــد

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند