محمدرضا کارگر مدیرکل موزه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور حضور پرشور اقشار مختلف جامعه در مراسم تشییع پیکر مطهر ایشان و همرزمان این شهید گرانقدر سایر موزه های فعال تحت اختیار این نهاد نیز تعطیل است.

در این خصوص نیز پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از تعطیلی پنج موزه تحت اختیار خود از جمله رضا عباسی در خیابان دکتر شریعتی- نرسیده به پل سیدخندان، فرش خیابان کارگر شمالی- تقاطع دکتر فاطمی، آبگینه خیابان سی تیر- قبل از تقاطع جمهوری، نقاشی پشت شیشه در خیابان سعدی شمالی- خ برادران قاعدی- بعد از تقاطع شهید نور محمدی و هنرهای ملی نیز در میدان بهارستان - ساختمان وزارت ارشاد در روز تشییع خبرداد.

فعالیت موزه های در نیمه دوم سال از ساعت ۹ تا ۱۸ خواهد بود.

براین اساس در تهران حدود ۱۰۰موزه و کاخ موزه فعال است که روزانه توسط گردشگران مورد بازدید قرار می گیرند.

سپهبد حاج قاسم سلیمانی شامگاه جمعه (۱۳ دی) به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت عراق پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 

بر اساس اعلام پنتاگون وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور صادر کرده بود. 

پیکر سردار سلیمانی و همراهان که روز گذشته در شهرهای مختلف عراق تشییع شده بود، امروز در اهواز و مشهد تشییع می شود و فردا نیز مردم تهران با او وداعی تاریخی خواهند داشت. پس از آن، روز سه شنبه پیکر سردار سلیمانی در زادگاهش کرمان در خاک آرام خواهد گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند