به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، "حازم قاسم" سخنگوی حماس در بیانیه‌­ای با اشاره به این­که حضور هیات اسرائیلی در کنفرانس امنیت دریایی در بحرین محکوم است، افزود: این اقدام در تضاد با وجدان ملل عرب بشمار می­‌رود.

قاسم کشورهایی را که بدنبال عادی‌­سازی روابط با رژیم اشغالگر هستند، مسؤول تعدی صهیونیست­ها به مردم فلسطین و هتک حرمت مقدسات در بیت المقدس توسط این رژیم دانست.

سخنگوی جنبش حماس تصریح کرد، تلاش برخی طرف‌ها برای مشارکت دشمن صهیونیستی در منطقه، راه به جایی نمی‌برد، چرا که این رژیم، دشمن محوری امت اسلامی و عربی است.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی روز گذشته (شنبه) اعلام کرد، هیاتی از این رژیم قرار است در کنفرانس امنیت دریایی در تنگه هرمز و خلیج فارس که قرار است به زودی به میزبانی بحرین برگزار شود، شرکت کند.

بحرین در ماه جاری میلادی میزبان نشست گفت‌وگو در مورد امنیت آب‌های خلیج فارس خواهد بود. انتظار می‌رود این نشست نیز از جنس نشست ورشو باشد که بهمن ماه سال گذشته در لهستان برگزار شد.

نشست ورشو دستاورد چندانی برای عاملان آن نداشت و بسیاری از مقام‌های ارشد کشورهای دعوت شده به دلایل مختلف در آن شرکت نکردند.

وزارت امورخارجه بحرین اواخر تیرماه در بیانیه‌ای اعلام کرد، این کشور آماده میزبانی نشست مربوط به امنیت کشتیرانی و هوانوردی با همکاری آمریکا و لهستان و مشارکت بیش از ۶۰ کشور است.

طبق این بیانیه «هدف از این اقدام بحرین، ایفای نقش برای کمک به برقراری امنیت و ثبات منطقه به دلیل خطراتی است که منطقه را تهدید می‌کند و خطری بزرگ برای دریانوردی و هوانوردی در منطقه است.»

در این بیانیه از این نشست به عنوان "فرصتی برای رایزنی و تبادل دیدگاه کشورها درباره دستیابی به راهکارهایی به منظور مقابله با آنچه خطر ایران و تضمین آزادی کشتیرانی در این منطقه راهبردی ادعا شد، یاد شده است».

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند