امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، صبح امروز (شنبه) در همایش هم‌افزایی هوانیروز ارتش و سپاه اظهار داشت: این دومین همایش در سطح نیروی زمینی در راستای وحدت ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: «ارتشی و سپاهی، یک لشکر الهی»  شعار نیست؛  وحدت سپاه و ارتش، تیری در چشم دشمنان و سدی در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی است.

امیر حیدری تاکید کرد: هوانیروز، قدرت بالقوه‌ نیروهای مسلح ایران است؛  هوانیروز قبل و بعد از جنگ تحمیلی نیز همانند دوران دفاع مقدس، نقش بسیار مهمی را ایفا کردند.

وی افزود: در تاریخ ثبت شده که هوانیروز قهرمان چگونه مقابل دشمن و ضد انقلاب ایستاد و حماسه‌ها آفرید، هوانیروز در شرایط مختلف دفاع مقدس حضور داشت و با افتخار از عهده این مسئولیت بر آمد، آنها به بهترین شکل کار پشتیبانی، امداد و نجات را انجام دادند.

فرمانده نیروی زمینی به عملیات مرصاد اشاره کرد و گفت: یگان ها و بالگردهای مختلف هوانیروز ارتش در عملیات مرصاد حضور داشتند و توانستند شکست سختی به منافقین کور دل بدهند.

وی هوانیروز را امید مردم دانست و گفت: در زلزله کرمانشاه وقتی راه های ورودی شهر ها بسته شده بود نگاه مردم منطقه به هوانیروز بود، همچنین اولین بالگرد که به آنجا رسید بالگرد حامل امیر موسوی فرمانده کل ارتش بود که من هم خدمت ایشان بودم. از آن زمان امداد رسانی و انتقال مجروحان شروع شد. البته در دیگر حوادث هم به همین شکل است.

امیر حیدری درپایان تصریح کرد: اگر امروز هوانیروز در چشم مردم عزت دارد به دلیل رشادت شهدا و نیروهای است که در این نیرو خدمت کردند.