بر این اساس، دو طرف برای جایگزینی تاکسی‌‌‌های فرسوده با تاکسی‌‌‌های برقی موافقت‌‌‌نامه همکاری مشترک امضا کردند. مدیرعامل شرکت کرمان موتور در این مورد گفت: تولید انبوه داخلی خودرویی که تاییدیه‌‌‌های لازم را گرفته از ۳ ماه آینده آغاز می‌شود. سامان فیروزی افزود: وقتی این خودرو را تولید داخل می‌‌‌کنیم با تعرفه صفر گمرک به فروش می‌‌‌رسد؛ همچنین معافیت از ارزش افزوده یکی دیگر از مزایای این خودروهاست که باعث کاهش ۱۳۰ میلیون تومانی قیمت هر خودرو می‌شود.

مدیرعامل شرکت کرمان موتور گفت: برای تسهیلات بیشتر یک تعمیرگاه خاص خودرو‌‌‌های برقی هم راه‌اندازی کردیم؛ همچنین این خودرو‌‌‌ها ۲۰۰‌هزار کیلومتر و ۵ سال گارانتی دارند، بنابراین نگرانی بابت خدمات پس از فروش وجود نخواهد داشت.

سرپرست سازمان تاکسیرانی نیز پس از امضای موافقت‌‌‌نامه همکاری مشترک با مدیرعامل شرکت کرمان موتور گفت: بر اساس این موافقت‌نامه، خودرو‌‌‌های برقی جایگزین تاکسی‌‌‌های فرسوده می‌شود. شادی مالکی افزود: برای این اقدام، تاکسیرانی فراخوانی را با هماهنگی شرکت‌های خودروسازی منتشر می‌کند و بعد از انتشار این فراخوان، رانندگان تاکسی با شرکت خودروساز مرتبط شده و قراردادی هم بین تاکسیرانی و تاکسیرانان برای تسهیل‌گری منعقد می‌شود. سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه خودروی برقی دیگری که با همکاری مپنا برای ورود آن تلاش کردیم، تا سه ماه دیگر به نتیجه می‌‌‌رسد، افزود: با مزایای در نظر گرفته‌شده و با پیش‌پرداخت صفر، تاکسیران می‌تواند این خودرو را خریداری کند. به گفته وی، این خودرو برقی، سواری و در سایز سمند است و قیمت آن حدود ۸۰۰ میلیون است.

شادی مالکی افزود: باتوجه به بررسی‌‌‌های کارشناسی بیش از ۸۰‌درصد خودرو‌‌‌های تاکسی ما فرسوده است و باعث ایجاد مشکل می‌شود، بنابراین در بحث نوسازی ناوگان، ما تا مرز ۴۰‌هزار خودرو امکان جایگزینی خودروی برقی با فرسوده دیزلی را داریم.