300 دستگاه پل در محورهای اصلی و فرعی خراسان شمالی نیازمند تعمیر است

دنیای اقتصاد-خراسان شمالی: معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۳۶ دستگاه پل در محورهای اصلی و فرعی با صرف ۲۷ میلیارد ریال اعتبار مرمت و بازسازی شده است.

حامد معروف با اشاره به تنقیه ۲۵۶ دستگاه پل افزود: پل‌ها در طول سال لایروبی و تنقیه می‌شود و این امر به ویژه در فصل بارش از انسداد مسیرهای ارتباطی جلوگیری و زمینه تردد روان را برای کاربران جاده‌ای فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: در این بازه زمانی ۴۸۳ دستگاه پل بازدید و شرایط پل‌ها توسط کارشناسان رصد شده است تا در صورت نیاز اقدامات لازم برای مرمت و بازسازی آن ها انجام شود.

این مسئول ادامه داد: اقدامات بهسازی و ارتقای ایمنی پل ها موارد مختلفی از جمله تعمیر رادیه و برید،کوله، عرشه و ترمیم فونداسیون، پاکسازی دهانه و داخل پل‌ها، تعویض دال‌های فرسوده، مرمت قرنیز و مقاوم سازی پایه پل‌هاست.

معروف خاطرنشان کرد: وضعیت پل ها برای مرمت، بازسازی و اولویت بندی بر اساس سامانه bms (سامانه فنی پل ها) رصد می شود.

وی تعداد انواع آبرو، پل و ابنیه فنی در محورهای اصلی و فرعی خراسان شمالی را ۶ هزار و ۹۰۶ دستگاه برشمرد و افزود: برای تمامی پل ها و آبروهای محورهای حوزه استحفاظی استان، شناسنامه فنی پل در سامانه bms ثبت شده است.