فعال کردن Wi-Fi Assist: آی‌فون برای حفظ سیگنال‌های Wi-Fi، حجم قابل توجهی از باتری را از دست می‌دهد. برای جلوگیری از این مساله، Wi-Fi Assist باید روی آی‌فون فعال شود. هنگامی‌که سیگنال Wi-Fi خیلی پایین می‌آید، Wi-Fi Assist به‌طور خودکار به اینترنت موبایل متصل می‌شود. البته فعال کردن Wi-Fi Assist منجر به افزایش مصرف اینترنت موبایل می‌شود.

فعال کردن حالت Low Power: اگر حالت Low Power فعال شود؛ مثلا زمانی‌که آی‌فون ۲۰درصد یا حتی کمتر شارژ دارد، این حالت به‌طور خودکار تمام بخش‌های آی‌فون را که شارژ باتری را به شدت مصرف می‌کند، خاموش می‌کند.

توقف افکت‌های متحرک: افکت پارالاکس، افکت جذابی است که جلوه‌ای سه‌بعدی به آیکون‌های همیشگی iOS می‌دهد، به این صورت که با چرخاندن آی‌فون خود آیکون‌ها هم حرکت می‌کنند و پشت آیکون‌ها نمایان می‌شود. از آنجا که هر فرآیندی نیاز به حرکت دارد، این قابلیت گوشی مصرف شارژ باتری را افزایش می‌دهد.

غیرفعال کردن تصویر زمینه متحرک: یکی دیگر از ویژگی‌های iOS، تصویر زمینه متحرک است. بهتر است از یک تصویر ثابت برای تصویر زمینه استفاده شود.

روشن کردن Auto-Brightness: افزایش روشنایی صفحه نمایش حجم قابل توجهی از شارژ باتری را می‌گیرد. پس بهتر است با روشن کردن Auto-Brightness، نور را متناسب با نور محیط اطراف تنظیم کنید تا در مواقع غیر ضروری نیاز به مصرف باتری برای نور بیشتر نباشد.

خاموش کردن بلوتوث: هرچند قابلیت‌ بلوتوث باتری کمتری مصرف می‌کند و حتی این قابلیت در آخرین مدل‌‌های آی‌فون تقویت شده، با این حال، برای کاهش مصرف شارژ باتری بهتر است، در مواقعی که استفاده نمی‌شود، خاموش باشد.

خاموش کردن ۴G: مصرف شارژ باتری در گوشی‌هایی که از اینترنت ۴G استفاده می‌کنند، بیشتر از کاربران نسل‌های قبلی اینترنت موبایل است. پس در شرایطی که شارژ باتری رو به اتمام است و دسترسی به اینترنت پرسرعت لازم نیست، بهتر است ۳G جایگزین ۴G شود. به هر حال، در هر جایی که سیگنال ۴G دریافت می‌شود، به‌طور قطع امکان استفاده از ۳G وجود دارد. البته خاموش کردن Wi-Fi در مواقع خارج از منزل یا محل کار، یکی دیگر از راهکارهای حفظ شارژ باتری است.

خاموش کردن اپلیکیشن‌های مکان‌محور: اگرچه سرویس‎های اپلیکیشن‌های مکان‌‌محور یا GPS معمولا کاربردی هستند، با این حال، روشن بودن آنها شارژ زیادی از باتری می‌گیرد

خاموش کردن «Hey Siri»: سیری به‌عنوان یک پیش‌فرض در iOS همیشه فعال بوده و منتظر دستوری از سوی کاربر است. همین قابلیت منجر به استفاده شارژ باتری می‌شود که به نظر نمی‌رسد ضروری باشد. پس بهتر است، در مواردی که بلااستفاده بوده، خاموش شود.