آرشیو روزنامه شماره ۲۰۲۴ دنیای اقتصاد

اخبار تاریخ اقتصاد - روزنامه شماره ۲۰۲۴

 • مخالفت ابوسعید منوچهری با بودجه رجایی

  صنعت کشاورزی
  ابوسعید منوچهری، نماینده جیرفت در دوره اول مجلس شورای اسلامی از مخالفان بودجه سال ۱۳۶۰ بود. وی انتقاداتی مبنی بر نحوه دخل و خرج بودجه در جیرفت دارد. ضمن اینکه گله‌هایی از بهره‌برداری نشدن سد در جیرفت و اعلام خبر آن از سوی نخست‌وزیر وقت دارد که این امر می‌تواند نمایندگان را در پاسخگویی به مردم دچار مشکل کند.
 • تداوم سیاست‌های لندن پس‌از استقلال مستعمراتش

  جواهرلعل‌نهرو و قوام نکرومه
  کشورهای آسیایی و آفریقایی که پس از جنگ جهانی دوم، یکی پس از دیگری از زیر یوغ استعمار انگلستان خارج شده و به استقلال دست می‌یافتند، اما همچنان در ساختار سیاسی-اقتصادیشان، سیاست‌های به جا مانده دوره استعماری بریتانیا حکمفرما بود.
 • سدسازی خصوصی در اصفهان

  پل سی‌وسه پل در اصفهان
  اصفهان برخلاف بسیاری دیگر از ایالات‌ ایران در سال ۱۳۱۰ نه تنها از صنایع بهره‌مند بود، بلکه از نظر حشم‌داری و زراعت در بخشی از مناطق آن نیز وضعیت نسبتا مطلوبی وجود داشت. با توجه به این وضعیت نسبتا مطلوب، اما شمس‌الدین جلالی در پاسخ به سوال‌های ده‌گانه تیمورتاش وزیر دربار رضاخان همچنان خواهان توجه به حشم‌داری و زراعت در این ایالت شده بود تا زمینه‌های رشد و توسعه آن در اصفهان ایجاد شود. در ادامه این اسناد، توجه خوانندگان محترم را به این موضوعات عمومی و اقتصادی در اصفهان دوره رضاخان جلب می‌کنیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر