آرشیو روزنامه شماره ۲۰۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار تاریخ اقتصاد - روزنامه شماره ۲۰۲۳

 • خلخالی: بودجه سری خلاف شرع و قانون است؟

  شهید رجایی در میان هیات دولت
  صادق خلخالی، نماینده مجلس دور اول از حامیان دولت شهید رجایی بود که به عنوان مدافع بودجه سال ۱۳۶۰ به دفاع از وی پرداخت. در ادامه سخنرانی او که در روزهای گذشته منتشر شده است، وی در این شماره به بحث سری ماندن بودجه، تورم و صادرات نفت می‌پردازد که تقدیم خوانندگان گرامی می‌شود.
 • استادکاران صنایع دستی اندک هستند

  صنعت زری‌بافی
  صنایع دستی اصفهان که از تنوع بسیاری برخوردار است، توان صادرات به کشورهای اروپایی و بیشتر از طریق سفارش‌های محدود و خاص را داشته است. شمس‌الدین جلالی در ادامه راپورت خود از «اوضاع عمومی- اقتصادی اصفهان» به تیمورتاش، وزیر دربار پهلوی به معضلاتی که سر راه این صنایع و استادکاران آن وجود دارد اشاره کرده است که ادامه آن اسناد در شماره امروز منتشر می‌شود.
 • لندن و ارزش اقتصادی کائوچوی مالزی

  درخت کائوچو
  استقلال کشورهای آفریقایی و هندوستان در آسیا از زیر یوغ استعمار بریتانیا همچنان سواحل این کشورها را پشت سر می‌گذاشت تا امواج آن به شبه‌جزیره مالزی هم رسید. ثروت و اقتصاد مالزی در زمان جنگ جهانی دوم که بر صادرات کائوچو و مصرف آن در صنایع ماشینی و نظامی تکیه می‌کرد، باعث چالش سیاسی- اقتصادی برای بریتانیا شده بود. ژاک پیرن در ادامه این موضوع به سیاست‌های بریتانیا در این خصوص می‌پردازد که تقدیم خوانندگان محترم می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر