پیش از اجلاس سران آینده در سپتامبر ۲۰۲۴، این هفته رهبران سراسر جهان را در بحث‌های سطح بالا برای بررسی و ترویج پایداری در همه فعالیت‌های اقتصادی، مطابق با اعتقادات سازمان ملل مبنی بر اینکه پایداری در همه صنایع کلیدی است، متحد می‌کند. انتظار می‌رود فهرست حضور در رویداد به‌عنوان لیست رهبران جهان، از جمله سران کشورها و دولت‌ها، وزرای بخش‌های خاص و مقامات کلیدی سازمان ملل خوانده شود.

دنیس فرانسیس، رئیس هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد است. او می‌گوید: «ابتکار هفته پایداری اساسا برای ایجاد حرکت به سمت پایداری طراحی شده است، به گونه‌ای که به اجرای دستور کار ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار کمک می‌کند. من همه ماموریت‌های دائمی، ذی‌نفعان و رسانه‌ها را تشویق می‌کنم که تعهداتی را برای ارتقای پایداری اتخاذ کنند و حمایت خود را در رسانه‌های اجتماعی و همزمان با اتخاذ شیوه‌های پایداری اعلام کنند.»

ارتباط و بحث برای پیشبرد موفقیت‌های پایدار

بحث ها و مناظرات در اولین هفته پایداری مجمع عمومی سازمان ملل متنوع خواهد بود و شامل موارد زیر است:

- پایداری بدهی و برابری اجتماعی-اقتصادی، تاثیر افزایش بدهی را بر مسیر توسعه کشورها برجسته می‌کند.

- گردشگری، شیوه‌های ناپایدار در صنعت

- حمل‌و‌نقل پایدار

- ایجاد انعطاف‌پذیری جهانی و ترویج توسعه پایدار از طریق اتصال زیرساخت

در کنار بحث‌های سطح بالا، این رویداد شاهد راه‌اندازی یک چارچوب آماری برای اندازه‌گیری پایداری در گردشگری، ارزیابی جهانی انرژی پایدار، انعکاس پیشرفت‌ها و کاستی‌ها، و جلب توجه به ابتکارات فراتر از دستور کار ۲۰۳۰، از جمله کمپین پایداری خواهد بود. امیدواریم مواردی انتخاب شود که ذی‌نفعان را تشویق کند تا تعهدات و شیوه‌های پایداری را اتخاذ کنند.