طبق گفته‌های گوگل، تراست‌‌‌های کریپتویی محصولات مالی هستند که استخرهای بزرگ ارز دیجیتال دارند و امکان معامله سهام خود را برای سرمایه‌‌‌گذاران فراهم می‌‌‌کنند‌ (احتمالا مانند ‌ETFها). گوگل در گزارش خود تاکید کرد: مثل همیشه ما از همه شرکت‌ها انتظار داریم که قوانین مناطق مورد نظرشان را رعایت کنند. این خط‌‌‌مشی در تمام جهان و برای همه حساب‌‌‌هایی که این محصولات را تبلیغ می‌‌‌کنند، اعمال خواهد شد. علاوه بر این، شرکت‌های مختلف برای اجرای تبلیغات خود باید گواهینامه گوگل را هم دریافت کنند. این گواهینامه نشان می‌دهد که شرکت مورد نظر مجوز لازم را از مقامات محلی دریافت کرده و «محصولات، صفحات فرود وب‌سایت و آگهی‌‌‌های آن الزامات قانونی کشور یا منطقه‌‌‌ای را که می‌خواهد برای آن گواهی دریافت کند، برآورده می‌‌‌کند.»

گوگل در حال حاضر اجازه تبلیغات بعضی از رمزارزها و محصولات مرتبط با آنها را می‌دهد؛ اما تبلیغات پلتفرم‌‌‌های مبتنی بر شرط‌‌‌بندی رمزارزها یا توکن‌‌‌های بی‌‌‌همتا (NFT)، عرضه اولیه‌ها، پروتکل‌‌‌های فعال در بخش دیفای و سایت‌‌‌هایی که سیگنال‌‌‌ معاملاتی ارائه می‌‌‌کنند، در آن مجاز نیست. نکته قابل توجه این است که این تغییر سیاست‌ها قرار است در همان ماهی اعمال شوند که پیش‌‌‌بینی می‌شود ‌ETFهای اسپات بیت‌‌‌کوین تایید شوند. تحلیلگران ETF در بلومبرگ ۹۰درصد احتمال می‌دهند ‌ETFهای اسپات بیت‌‌‌کوین تا ۱۰ژانویه۲۰۲۴ (۲۰دی) در آمریکا تایید شده است و احتمال می‌‌‌رود چند پرونده به‌طور همزمان تایید خواهند شد.

در حال حاضر، ۱۳پرونده برای راه‌‌‌اندازی ETF اسپات بیت‌‌‌کوین وجود دارد و جزئیات خاصی از فرآیند تایید آنها منتشر نشده است. بسیاری از شرکت‌ها از جمله شرکت‌های گری‌‌‌اسکیل (Grayscale)، بلک‌راک (BlackRock) و فیدلیتی (Fidelity) با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ملاقات کرده‌‌‌اند تا درباره جزئیات فنی پرونده ETF خود صحبت کنند. فعالان بازار کریپتو هم شدیدا منتظر تایید این صندوق‌ها هستند. قیمت بیت‌‌‌کوین در ۹۰روز گذشته نزدیک به ۷۴درصد رشد کرده است و برخی از تحلیلگران معتقدند سال آینده به رکورد جدیدی می‌‌‌رسد.