عباس تابش  در خصوص تامین مرغ و تخم‌مرغ اظهار کرد: یکی از بحث‌های مورد تاکید وزیر صمت، بحث رصد بازار بود. در جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار مقرر شد که هر واحد بسته‌بندی مرغ و تخم‌مرغ به یک واحد تولید مرغ وصل شود تا تامین این محصول بدون مشکل صورت گیرد و  طی تماس تلفنی که با معاون وزارت جهاد کشاورزی داشتم، اعلام شد که عرضه مرغ به قیمت مصوب در میدان بهمن به عدد معقولی رسیده است.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: همچنین تخم‌مرغ واحدهای بسته‌بندی توسط وزارت جهاد کشاورزی تحویل می‌شود.

وی گفت: عرضه مرغ گرم نیز توسط شرکت پشتیبانی امور دام آغاز شده است. تابش درباره وضعیت تامین روغن خوراکی نیز تصریح کرد: بازرسان در واحدهای تولید روغن حضور دارند و محور بازرسی نیز مراکز تولید، انبارها، بنکداری‌ها و شرکت‌های پخش است؛ روغن خامی که به واحدهای تولید تحویل دادیم، در حداقل زمان ممکن باید تبدیل به روغن‌های بسته‌بندی مصرفی خانوار شده و به کف بازار برسد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: با توجه به تامین روغن خام، بحث توزیع روغن مایع و جامد در حداقل زمان ممکن انجام خواهد شد و مشکلی برای تامین وجود ندارد. وی همچنین درباره قیمت موز نیز اظهار کرد: تنظیم بازار به این موضوع ورود کرد و مقرر شد همه موزهای موجود در بنادر ترخیص شوند. همچنین کسانی که در طول سال ۹۹ صادرات سیب داشتند، امکان واردات موز خواهند داشت. امیدواریم با تدابیر ستاد تنظیم بازار که به گمرک نیز ابلاغ شد، قیمت‌ها تعدیل شود. معاون وزیر صمت همچنین درباره ذخیره‌سازی میوه شب عید تصریح کرد: سیب و پرتقال به اندازه کافی ذخیره شده و حداکثر تا اواخر بهمن و اوایل اسفندماه در سازمان‌های صمت استان‌ها مستقر خواهند شد و با تاریخ مشخصی که از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام می‌شود، عرضه کلیه میوه‌های شب عید آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه امسال متفاوت از سال‌های گذشته طرح ویژه‌ای برای بازرسی خواهیم داشت، گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، به جای ۱۵ اسفند از ۱۵ بهمن ماه بازرسی‌ها به شکل خاصی آغاز خواهد شد. امسال به جای ارسال برگه‌های شکایت به سازمان تعزیرات، از طریق سامانه «سیمبا» پرونده‌ها بدون اطاله زمان به این سازمان ارسال می‌شود. همچنین اگر نیاز به گشت بازرسی و نظارت باشد، حتما با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی، سازمان استاندارد، وزارت بهداشت و... این گشت‌ها انجام خواهد شد. به گفته وی، تاکنون سه میلیون و ۵۰۰ هزار بازرسی انجام شده است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند