در این رابطه کشور چین به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مقاصد تجاری برای فعالان اقتصادی دنیا و همچنین ایران، مقررات متفاوتی در شهرها و استان‌هایش برقرار کرده است که دانستن آن پیش از سفر برای افراد ضروری است. در همین رابطه رضا زبیب، دستیار وزیر و مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان در نامه‌ای که به حمید زادبوم نوشته است از آخرین تغییرات مقررات قرنطینه در شانگهای و استان‌های همجوارش خبر داده است.

برابر این نامه، مسافرانی که با مجوز اقامت در شانگهای راهی این شهر چین می‌شوند، باید یک هفته قرنطینه مرکزی و یک هفته قرنطینه در محل اقامت یا محل کار را بگذرانند. همچنین آن دسته از مسافرانی که محل و مجوز اقامت آنان برای استان‌های جیانگسو، جه‌جیانگ و انهوی صادر شده است، ابتدا سه روز در شهر شانگهای به‌صورت مرکزی قرنطینه خواهند بود و پس از آن به‌صورت متمرکز به استان‌های مذکور منتقل و مابقی قرنطینه را در آن استان‌ها و به‌صورت مرکزی سپری خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران و برابر نامه مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه، مسافران ورودی که محل اقامت آنان استان‌هایی غیر از شانگهای و سه استان ذکر شده باشد، به‌صورت مرکزی به مدت دو هفته در شهر شانگهای دوره قرنطینه را سپری می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند