به گزارش ارز دیجیتال، گنسلر در اولین جلسه گزارش علنی پس از انتصابش به‌عنوان رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، اعلام کرد که صلاحیت این کمیسیون محدود به اوراق بهادار و مدیران دارایی است که ممکن است در ارزهای دیجیتال فعالیت کنند. این در حالی است که به‌گفته وی، کنگره می‌تواند شفافیت قانونی بیشتری را، به‌ویژه در بحث صرافی‌ها، وارد این حوزه کند. او در بخشی از صحبت‌های خود گفت: در حال حاضر این صرافی‌ها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالا (CFTC) چارچوب قانونی ندارند. فعلا قانون‌گذاری در حوزه این بازارها وجود ندارد و به همین دلیل هیچ حفاظتی در مقابل کلاهبرداری و دستکاری برخوردار ندارند.

این در حالی است که گنسلر مشخص نکرد که قانون‌گذاری صرافی‌ها چگونه خواهد بود و چه ویژگی‌هایی خواهد داشت.

صحبت‌های گنسلر در واقع پاسخ او به سوال پاتریک مک‌هنری، نماینده جمهوری‌خواه، در ارتباط با دارایی‌های دیجیتال بود. مک‌هنری در بخش دیگری از سوال خود به قانون خدمات امانی هم اشاره کرد. گنسلر در این باره اعلام کرد که نسبت به پیشرفت آن امیدوار است.

جلسه روز پنج‌شنبه، سومین جلسه‌ای بود که کمیته خدمات اقتصادی مجلس نمایندگان آن را ترتیب داده بود و در آن به جریان سهام گیم استاپ و پاسخ قانون‌گذارها اشاره شد. ارزش سهام گیم استاپ اوایل سال جاری با رشدی پرحاشیه، چیزی در حدود ۹ هزار بیشتر شد.

گنسلر در متنی که برای آغاز جلسه آماده کرده بود، صحبتی از ارزهای دیجیتال به میان نیاورد و بیشتر به مباحثی مثل جهش سهام گیم استاپ و دیگر اتفاقات بازار نظیر فروپاشی شرکت آرکیگوس کپیتال (Archegos Capital) اشاره کرد.

او همچنین صحبت‌هایی کلی در مورد فناوری و نقش شبکه‌های اجتماعی در بازارهای عمومی سهام انجام داد و گفت: فناوری می‌تواند دسترسی بیشتری برای بازارهای سرمایه ما فراهم کنند. گنسلر در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به نقش جامعه‌های آنلاین مثل ردیت در افزایش قیمت سهام گفت که علاقه‌ای به سرکوب حق آزادی بیان ندارد. او در ادامه گفت که دوست دارد به جواب این سوال برسد که آیا در پیشبرد فعالیت‌های مخرب و دستکاری در بازار، از چنین جامعه‌هایی استفاده شده است یا نه. به‌گفته گنسلر، کمیسیون بورس آمریکا قصد دارد تابستان امسال گزارشش در مورد تب‌وتاب سهام گیم استاپ را منتشر کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند