اپراتورهای ارتباطی که طی سال‌های گذشته درخواست افزایش تعرفه خدمات اینترنت را بارها به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مطرح کرده بودند و موفق به دریافت چراغ سبز از این سازمان نشده بودند، نهایتا در دی ماه سال گذشته طبق شروطی ۳۴ درصد به قیمت تعرفه‌های اپراتورهای همراه اضافه شد، البته افزایش ۳۴ درصدی قیمت تعرفه‌ها شامل اینترنت ثابت نیز شد. مهم‌ترین شروط پذیرفته شده توسط اپراتورهای ارتباطی در این زمینه عبارتند از: افزایش سایت‌های نسل پنجم به ۱۰ درصد تا پایان سال ۱۴۰۳، افزایش پوشش نسل چهارم در کشور به ۹۶ درصد تا پایان سال ۱۴۰۳ و افزایش ۳۰ درصدی میانگین سرعت اینترنت در شش ماه آینده.

همراه اول و ایرانسل با انتشار اطلاعیه‌هایی جداگانه نسبت به انتشار جداول قیمت قبلی بسته‌های اینترنت و قیمت جدید با احتساب ۳۴ درصد افزایش هزینه، اطلاع‌رسانی کردند. در همین راستا، شرکت مخابرات ایران و اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت ثابت نیز نسبت به اعمال افزایش ۳۴ درصدی تعرفه اینترنت اقدام کردند.

امیر محمدزاده لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در این خصوص اظهار کرد: «با اپراتورها توافق کرده‌ایم که بسته‌های اینترنت فعلی حذف نشوند، قیمت ترافیک داخلی تغییر نیابد، قیمت ترافیک بین‌الملل حداکثر ۳۴ درصد افزایش پیدا کند و همچنین در فاز اول ۱۲ دی ماه ۱۰ گیگ اینترنت به مردم هدیه داده شد.» لاجوردی همچنین خاطرنشان کرد: «اپراتورها بسته‌های خود را اعلام کرده‌اند و برای اطلاع‌رسانی به مردم در سایت خود ذکر کرده‌اند. ما نیز در وزارت ارتباطات به صورت لحظه‌ای میزان توسعه را رصد و گزارش‌های فصلی آنها را دریافت می‌کنیم و هم در سامانه نت‌سنج پلاس میزان پیشرفت در توسعه شبکه و بهبود شاخص‌های ارتباطی و افزایش سرعت اینترنت قابل مشاهده است.»