هوش مصنوعی گوگل روی موبایل کارآمدتر می‌شود

به گزارش تک‌رادار، AssembleDebug کاربری در توییتر، جزئیات این آپدیت را در اختیار چند رسانه قرار داده است. PiunikaWeb چشم‌اندازی به این ویژگی دریافت کرده است و عملکرد آن خارق‌العاده به نظر می‌رسد. قابلیت افزودن باکس برای نوشتن متن، باکس داده‌های هوش مصنوعی را به یک پنجره کوچک شناور در پایین نمایشگر موبایل تبدیل می‌کند که حتی در صورت بسته شدن اپ، باز می‌ماند. به عنوان مثال فرد می‌تواند هنگام جست‌وجو در اینترنت یا کنترل ایمیل‌هایش با جمینی صحبت کند. AssembleDebug توانسته هنگامی که اپ ایکس را در موبایلش باز کرده بود، پنجره مذکور را باز و آن را فعال کند.

ویدئوی دموی او نشان می‌دهد این پنجره به‌طور دقیق مانند اپ جمینی کار می‌کند. به‌طور دقیق‌تر فرد سوالی می‌پرسد و چند ثانیه بعد پاسخی با ذکر لینک منابع، تصاویر و همچنین ویدئوهای یوتیوب ظاهر می‌شود. البته ممکن است نمایش این پاسخ‌ها، اپی که در زیر آن فعال است را تار کند. از سوی دیگر باید به این هم اشاره کرد که این باکس چندوجهی است، بنابراین فرد می‌تواند سوال را بنویسد، به‌طور زبانی به هوش مصنوعی دستور دهد یا عکسی را آپلود کند. دیگر تغییرات مهم این به‌روزرسانی آن است که جمینی روی موبایل‌های اندروید قابلیت دریافت انواع فایل‌ها در کنار عکس را خواهد داشت.

تصاویر نشان می‌دهند که یک آزماینده یک PDF را آپلود می‌کند و سپس از هوش مصنوعی می‌خواهد تا متن داخل آن را خلاصه کند. ظاهرا این ویژگی نسخه فعلی جمینی نیز وجود دارد، اما با فعال کردن آن هیچ اتفاقی نمی‌افتد. نشریه اندروید اتوریتی تخمین می‌زند این آپدیت‌ها مخصوص بخش Workspace گوگل یا Gemini Advanced یا هر دو آنها باشد. دومین ابزار جالب قابلیت گزینش متن (Select Text) است. در حال حاضر اگر کاربر بخش کوچکی از یک متن را بخواهد در جمینی کپی کند، باید تمام آن را کپی کند. اما قابلیت گزینش متن این چالش را برطرف می‌کند و به فرد اجازه می‌دهد که بخش خاصی از یک خط یا پاراگراف را کپی کند.