اندروید ۱۵ با قابلیت ارسال پیامک ماهواره‌ای از راه می‌رسد

 هنگام عرضه این قابلیت، کاربران با فشار دکمه‌ای می‌توانند آن را فعال کنند. هرچند در صفحه مربوط به نسخه بتا به هیچ ارائه‌کننده خاصی برای این سرویس اشاره نشده است، اما فشار کلید «بیشتر» به باز شدن صفحه شرکت تی‌موبایل منجر می‌شود. این امر نشان می‌دهد که احتمالا تی‌موبایل در ارائه ویژگی مذکور در اندروید ۱۵ دخیل است. شرکت تی‌موبایل قبلا برای فراهم کردن اینترنت در مناطق دورافتاده با کمک ماهواره همکاری کرده بود.

اسپیس‌ایکس همچنین ماهواره Direct to Call را به فضا پرتاب کرد که قابلیت فراهم کردن سرویس برای تمام موبایل‌های LTE را دارد. بنابراین احتمالا قابلیت ارسال پیامک با ماهواره گوگل نیز از همین فناوری استفاده کند. ویژگی مذکور برای ارتباطات معمول و همچنین در مواقع اضطراری کارآمد است. با این وجود گوگل در صفحه مذکور به تاخیر در ارسال پیام و پوشش محدود در برخی مناطق اشاره کرده است. آب‌وهوا و موانع فیزیکی ممکن است روی کیفیت سیگنال تاثیر بگذارند. گوگل مشغول فعالیت روی توسعه قابلیت

Satellite SOS است و در این زمینه احتمالا با شرکت Garmin Responseهمکاری می‌کند که یک مرکز پشتیبان برای کمک به کاربران در شرایط اضطراری است. این ویژگی فقط در مواقع اورژانسی به کار می‌رود و همچنین می‌تواند از پیامک نیز پشتیبانی کند. هرچند جزئیات مذکور به‌طور رسمی تایید نشده‌اند، اما گوگل به‌طور حتم روی توسعه ارتباط ماهواره‌ای برای موبایل‌های اندروید کار می‌کند. ارتباط ماهواره‌ای گزینه‌های بیشتری در اختیار کاربران دستگاه‌های اندروید قرار می‌دهد و این ویژگی به خصوص برای افرادی کارآمد است که در مناطقی با آنتن‌دهی ضعیف موبایل قرار دارند.