سازمان تعزیرات در بهمن‌ماه امسال، گزینه «عجله دارم» در تاکسی‌های اینترنتی را مصداق گران‌فروشی اعلام و به آنها تکلیف کرد تا این گزینه را در پلتفرم‌های خود حذف کنند. پس از این، امیر سیاح، رئیس مرکز بهبود محیط کسب‌وکار وزارت اقتصاد، از این اظهار نظر انتقاد کرد و گزینه «عجله دارم» را تخلف ندانست.

در ادامه این ماجرا، رئیس سازمان تعزیرات در نشست خبری هفته گذشته خود باز هم بر حذف گزینه «عجله دارم» در تاکسی‌های اینترنتی تاکید و در این رابطه، بیان کرد: «تخلف اسنپ در رابطه گزینه «عجله دارم» از آن مقولاتی بود که هیچ‌کدام از دستگاه‌هایی که مسوولیت و ماموریت نظارت در بازار و حمایت از حقوق مردم را دارند ورود نکردند و ما رأسا خودمان ورود کردیم.»

حالا و در پی این موضوع، اسنپ گزینه «عجله دارم» را از پلتفرم خود حذف و در بیانیه‌ای در این رابطه توضیح داده است: «اسنپ با وجود داشتن استدلال‌های حقوقی و تجاری در دفاع از گزینه «عجله دارم»، بنابر دستور مقامات ذی‌صلاح، این خدمت را از اپلیکیشن خود حذف کرد.»  این تاکسی اینترنتی در دفاع از گزینه «عجله دارم» اعلام می‌کند: «گاهی در ساعات اوج ترافیک، کم بودن تعداد کاربران راننده و بالا بودن تعداد درخواست‌های سفر در یک محدوده‌ موجب طولانی شدن زمان پذیرش درخواست سفر می‌شود. گزینه‌ «عجله دارم» راهکاری است که کاربران مسافر از طریق آن می‌توانند شانس پذیرفته شدن درخواستشان را افزایش دهند و زودتر به مقصد برسند. با انتخاب این گزینه، قیمت جدیدی برای سفر محاسبه می‌شود که بر اساس الگوریتم‌های تنظیم‌شده توسط واحد تجاری اسنپ تعیین شده است.» طبق اعلام اسنپ، درخواست سفرهایی که با گزینه‌ «عجله دارم» در اپلیکیشن ثبت می‌شوند، بدون هیچ مشخصه‌ متمایزی برای کاربران راننده ارسال می‌شود. تنها ویژگی این درخواست‌ها قیمت بالاتر سفر است که انگیزه‌ بیشتری برای کاربران راننده ایجاد می‌کند و موجب می‌شود درخواست سفر زودتر پذیرفته شود. پس از محاسبه قیمت جدید، کاربر مسافر امکان انتخاب تایید جست‌وجو بر اساس قیمت جدید یا ادامه جست‌وجو با همان قیمت قبل را دارد. همچنین‌ به گفته این تاکسی اینترنتی، گزینه «عجله دارم» با توجه به نیاز و درخواست کاربران ایجاد شد تا کاربر مسافر در صورت تمایل در ازای پرداخت اضافه، درخواست خود را سریع‌تر به سفر تبدیل کند. اسنپ با بیان اینکه عنوان گران‌فروشی تعریف قانونی دارد، نوشته است: «باور ما بر این است که با ایجاد شناخت و آگاهی کامل از ماهیت این گزینه، دیگر چنین نسبتی به آن داده نخواهد شد. درصد خیلی کمی از سفرهای اسنپ با گزینه «عجله دارم» انجام می‌شود. از سوی دیگر، کاربر راننده متوجه نمی‌شود که کاربر مسافر گزینه «عجله دارم» را انتخاب کرده است. در حقیقت کاربر مسافر با انتخاب گزینه «عجله دارم» زمان پذیرش درخواست سفر خود را مدیریت می‌کند.»  در آخر نیز، این تاکسی اینترنتی خاطرنشان شده که علی‌رغم حذف «عجله دارم»، به واسطه‌ کاربردی بودن و نفع این گزینه برای هر دو گروه کاربران، همچنان از طریق مذاکرات، جلسات و گفت‌وگوها به دنبال اثبات کارکرد این گزینه به دستگاه‌های مربوطه هستیم.