جلسه تلاوت و تفسیر قرآن ویژه مدیران استان آذربایجان شرقی برگزار شد

دنیای اقتصاد-تبریز:  جلسه تفسیر قرآن ویژه مدیران سازمانها و دستگاههای اجرایی استان آذربایجان شرقی با حضور جمع کثیری از مدیران استان آذربایجان شرقی در محل تالار پذیرایی پالایش نفت تبریز برگزار شد و حاضرین به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداختند.

photo_2024-05-14_14-42-17

در این جلسه پس از همخوانی آیاتی از کلام الله مجید، استاد اسدالله ضیائی به تفسیر آیات ۲۰۵ و ۲۰۶ سوره مبارکه اعراف (وَاذْکُرْ رَبَّکَ فِی نَفْسِکَ تَضَرُّعًا وَخِیفَةً وَدُونَ الْجَهْرِ مِنَ الْقَوْلِ بِالْغُدُوِّ وَالْآصَالِ وَلَا تَکُنْ مِنَ الْغَافِلِینَ ﴿٢٠٥﴾و پروردگارت را در دل خود بامدادان و شامگاهان از روی فروتنی و زاری و بیم و ترس به صدایی آرام وآهسته یاد کن و [نسبت به ذکر خدا] از بی خبران مباش. (۲۰۵)

إِنَّ الَّذِینَ عِنْدَ رَبِّکَ لَا یَسْتَکْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِهِ وَیُسَبِّـحُونَهُ وَلَهُ یَسْجُدُونَ ۩ ﴿٢٠٦﴾ یقیناً مقرّبان و نزدیکان خدا هیچ گاه از عبادت و بندگی اش تکبّر نمی ورزند، وهمواره او را تسبیح می گویند، و پیوسته برای او سجده می کنند. (۲۰۶)) را تفسیر کردند.

گفتنی است این جلسات به صورت هفتگی به میزبانی یکی از سازمانها، ارگانها و مجموعه های شاخص استان، با قرائت و تفسیر آیات مبارکه قرآن توسط مدیران و اعضای شرکت کننده برگزار می شود.