اجرای ۱۵ پروژه جدید بخش خصوصی با ۱۰۰۰ میلیارد تومان ارزش سرمایه گذاری در تبریز

دنیای اقتصاد-تبریز: یعقوب هوشیار در جریان برگزاری یکصد و نود و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ابعاد مختلف رویکرد اجرایی شهرداری تبریز برای پروژه های سرمایه گذاری وارد فاز جدیدی شده است.

هوشیار تخصیص عرصه زمین برای پروژه ها را مغایر با اصول و قوائد سرمایه گذاری خواند گفت: شهرداری تبریز این رویه غیر منطقی سرمایه گذاری را طی سال های اخیر منسوخ کرده است.

شهردار تبریز احداث ۴ هتل جدید در تبریز را از پروژه های مشمول بسته های سرمایه گذاری اعلام کرد و ادامه داد: از ابتدای فعالیت دور جدیدی مدیریت شهری برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت آغاز پروژه های سرمایه گذاری تدوین شده است و در همین راستا زیرساخت های لازم برای توسعه همکاری با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در قالب همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری تبریز فراهم شده است.

هوشیار با بیان اینکه ساز و کار آغاز ۱۵ پروژه در قالب فرمت های سرمایه گذاری در تبریز مشخص شده افزود:  فراخوان اجرای ۱۰۰ پروژه سرمایه گذاری نیز همزمان با شروع بکار همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری تبریز منتشر می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: بیش از ۲ هزار میلیارد تومان منابع شهرداری تبریز مربوط به پروژه سرمایه گذاری "گل شرق" میدان فهمیده تعیین تکلیف و این منابع مالی به شهرداری تحویل داده شد.

هوشیار همچنین اضافه کرد: فاز اول پروژه خرید دوربین های ترافیکی تبریز آغاز شده است و در روزهای آینده تعداد این دوربین ها افزایش پیدا می کند.

وی در ادامه از عودت ۵ هزار میلیارد تومان اموال با تلاش اداره کل حقوقی به شهرداری خبر داد و همچنین با اشاره به تحقق فروردین پاک در تبریز، از اعضای شورای اسلامی شهر خواستار تعیین ساز و کار تقنینی و تقویت همکاری های لازم با مدیریت پالایشگاه تبریز شد و ادامه داد: امیدواریم امسال نیز همچون سال ‌پیش هوای تبریز در بین کلانشهرها رتبه نخست هوای پاک را کسب کند.