۵۸۲ کیلومتر شبکه گاز در آذربایجان شرقی اجرا شد

دنیای اقتصاد-تبریز: نادر کمالی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سایر شاخص های اجرایی نیز با روند مطلوب در حال تحقق است، افزود: شاخص های مهمی نظیر نصب انشعابات و اشتراک پذیری روستایی نیز حدود ۹۰ درصد تحقق یافته اند.

وی با اشاره به شعار محرومیت زدایی و توسعه عادلانه رفاه در جامعه اظهار کرد: امسال بیشترین تحقق اهداف در بخش روستایی و در دورترین مناطق سخت گذر استان تحقق یافته است به طوری که امسال در بخش روستایی بیش از ۱۰ هزار و ۶۰۸ مشترک جذب و به مدار مصرف گاز در کشور متصل شده است.

پروژه گازرسانی در ۹۴ روستای استان فعال است

مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان اینکه هم اکنون ۹۴ پروژه گازرسانی در روستاهای استان در دست اجرا و یا طراحی است؛ گفت: این طرح در ۶۹ روستای این استان با شتاب مطلوبی در حال اجرا بوده و ۲۵ روستای دیگر نیز در مرحله طراحی پروژه گازرسانی قرار دارد.

کمالی با اشاره به بهره مندی روستاهای استان از گاز طبیعی اظهار کرد: در سالجاری ۲۸ روستای استان به مدار مصرف گاز طبیعی متصل شده است و شمار روستاهای گازدار در استان به ۲هزار و ۴۹۱ مورد افزایش یافته است.

وی شمار بهره مندی خانوار روستایی از گاز را نشانی از اهتمام دولت در عدالت محوری دانست و اضافه کرد: اکنون با در پیش گرفتن سیاست های اجرایی دولت در محرومیت زدایی شاهد بهره مندی ۳۲۳ هزار و ۷۲۶ خانوار روستایی در قالب ۹۸.۹۷ درصد خانوار روستایی از گاز هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان تأکید کرد: این شرکت تمام تلاش خود را در راستای اجرای تعهدات گازرسانی و تأمین جریان گاز تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار معطوف ساخته است و پیش بینی می شود با روند اجرای پروژه های موجود به این مهم دست یابیم.