نشست گردشگری ایران و ترکیه با هدف توسعه همکاری‌های دو کشور به‌ویژه در امر گردشگری در استانبول برگزار شد. به گزارش «ایرنا»، در این نشست یک روزه که با همکاری شورای روابط تجاری ایران و ترکیه و اتحادیه آژانس‌های جهانگردی ترکیه (تورساب) برگزار شد، چگونگی توسعه همکاری‌های تجاری بین دو کشور به‌ویژه افزایش همکاری‌ها در زمینه گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست، رئیس طرف ترکیه‌ای در شورای روابط تجاری ایران و ترکیه، رئیس تورساب، مسوولانی از استان آذربایجان شرقی و بازرگانان ایرانی و ترکیه شرکت داشتند.

رضا اثر، رئیس طرف ترکیه‌ای شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه، هدف از برگزاری این همایش را شناساندن توانمندی‌های دو کشور در صنعت گردشگری خواند و ابراز امیدواری کرد با برگزاری این همایش، شرکت‌های گردشگری ترکیه نیز با توانمندی‌های ایران بیشتر آشنا شوند.

اثر، صنعت گردشگری را عامل مهمی در نزدیکی ملت‌ها دانست و گفت: مبادله گردشگر علاوه‌بر آشنایی بیشتر مردم ایران و ترکیه با فرهنگ و سنن یکدیگر، زمینه لازم برای معرفی توانمندی طرفین در توسعه همکاری‌های اقتصادی را فراهم خواهد کرد.

مهدی جولازاده، رئیس هیات‌مدیره انجمن صاحبان صنایع و بازرگانان ایرانی مقیم ترکیه، نیز در آغاز این نشست به «ایرنا» گفت: با شرکت‌های ترک که برای همکاری با ایران تمایل دارند در تماس هستیم و برای آشنایی آنان با قوانین و مقررات تجاری ایران و تامین اطلاعات مورد نیازشان تلاش می‌کنیم.