«پائولو کوئیلو»، نویسنده‌ سرشناس برزیلی در اعتراض به هزینه‌های سرسام‌آور کشورش برای برگزاری مسابقات جام‌جهانی‌، وارد درگیری لفظی با «رونالدو»، ستاره سابق دنیای فوتبال شد. به گزارش «ایسنا»، رونالدو، اسطوره فوتبال برزیل که این روزها با صرف هزینه‌های گزاف در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های مسابقات جام جهانی در کشورش است‌، اخیرا مورد تهاجم منتقدان به این اقدام قرار گرفته است.

این اعتراضات تا جایی بالا گرفته که پائولو کوئیلو، نویسنده رمان‌ معروف «کیمیاگر» نیز عصبانیت خود را ابراز کرده و رونالدو را به خاطر اظهاراتش یک احمق خطاب کرده است.

کوئیلو در این‌باره گفت: ما می‌توانستیم این پول را به گونه‌ای دیگر در کشور خرج کنیم و آن را صرف ساخت بیمارستان‌، مدرسه‌، توسعه حمل‌ونقل عمومی و خدمات بهداشتی کنیم که بیشتر مورد نیاز مردم هستند. رونالدو می‌گوید: ساخت این زیربناها وظیفه‌ جام جهانی نیست. او باید دهانش را ببندد.

این نویسنده سرشناس در مصاحبه‌ای که با روزنامه‌ فرانسوی‌

«لو ژورنال دو دیمانش» داشت، افزود: رقابت‌های جام‌جهانی فضای متشنجی را در کشور ایجاد می‌کند. خشونت به فضا بازمی‌گردد. آنها می‌خواهند چهره‌ای غیرواقعی از کشور ارائه دهند. بین دولت و مردم برزیل فاصله‌ وجود دارد.