جایگاه انکار نشدنی لذت از بازی های ویدئویی در دنیای اقتصادی امروز

رپرتاژ آگهی: در فرهنگ عمومی، بازی کردن، کمابیش حکم نوعی «لذت گناه‌آلود» را دارد. ترجیح والدین این است که بچه‌هایشان بازی نکنند، گاهی این عذاب وجدان را خود گیمرها هم دارند. اما شاید باید ماجرا را از منظر دیگری هم دید. شاید بازی‌های ویدئویی غیر از اعتیاد و خشونت، چیزهای دیگری هم داشته باشند. دنیای بازی‌ها، برخلاف دنیای واقعی، به شکلِ دلگرم‌کننده‌ای منصفانه است. به همان اندازه که وقت و انرژی بگذارید، پیشرفت می‌کنید. به همان اندازه که استعداد داشته باشید، قدر می‌بینید. شاید ما بازی می‌کنیم، چون دنیای بیرون زشت‌تر است.

دنیای بازی ها چه چیزی در خود دارد که جهان واقعی ندارد؟

اول از همه اینکه بازی‌ها حساب‌وکتابی برای خود دارند، اما زندگی نه. مثلاً همۀ ورزش‌ها، چه دیجیتالی و چه واقعی، قواعدی دارند که موفقیت را تعریف می‌کنند (قواعدی که، برعکسِ قواعد اجتماعی، برای همه واضح‌اند). وقتی در دنیای بازی هستید، هدفِ آن را، برعکس هدف زندگی اجتماعی، بی‌درنگ تشخیص می‌دهید و هیچ‌وقت نادیده نمی‌گیرید. شما در بازی همیشه قهرمان‌ هستید: برخلاف فیلم‌ها و سریال‌ها که باید به تماشای کنش‌ دیگران بنشینید، در بازی، خودتان ‌کنشگر هستید. و برعکس ورزشکارها، مجبور نیستید برای مسابقه‌دادن‌، کندوکاو، تعامل‌کردن، مؤثربودن، یا شادبودن از خانه بیرون بروید؛ بازی برایتان امکانی فراهم می‌کند تا همۀ این کارها را در آنِ واحد انجام بدهید. شاید محیط بازی‌های ویدئویی چالش‌برانگیز باشد، اما از سوی دیگر درواقع طوری طراحی شده که بازیکن نهایتاً برنده شود -یا در بازی‌های چندنفره، شانسِ بردنِ همۀ بازیکنان مساوی باشد.

ایران، تحریماتش و ممنوعیت لذت تمام و کمال از بازی ها

برای مغز انسان، بازی‌کردن بیشتر شبیه این است که مسابقۀ دو بدهیم تا اینکه دربارۀ مسابقۀ دو حرف بزنیم، فیلم نگاه کنیم یا داستانی کوتاه بخوانیم. هنگام دویدن، به انتخاب‌هایی دست می‌زنیم که شاید بر بُرد و باختمان اثر بگذارند. بسته به اینکه کارها را آن‌طور که می‌خواهیم انجام می‌دهیم یا نه، احساس توانایی یا ناتوانی به ما دست می‌دهد

فروشگاه های زیادی در زمینه خدمات درون برنامه ای بازی های ویدئویی فعالیت می کنند، با تحریم کشور ایران، امکان خرید مستقیم سی پی کالاف دیوتی موبایل و یا محصولات دیگر مثل جم فری فایر، جم موبایل لجند، جم کلش اف کلنز ، جم کلش رویال و ... وجود ندارد؛ اما می توان از سایت های معتبر ایرانی این آیتم ها را به صورت قانونی خریداری کرد. مهمترین قسمت این خدمات این است: شما برای دریافت این آیتم ها ناچارید جیمیل و رمز متصل به بازی تان را به شرکت های ارائه دهنده این خدمات بدهید، تا آنها پس از ورود به بازی تان آیتم مدنظرتان را خریداری کنند. پس از بررسی های فراوان متوجه شدیم که یک شرکت ایرانی با نام موجوجم از سال ۱۳۹۳ در این حوزه پس دریافت تمامی مجوزات و مدارک قانونی دست به فعالیت زده است.

در نتیجه:

همانطور که گفته شد: دنیای بازی‌ها، برخلاف دنیای واقعی، به شکلِ دلگرم‌کننده‌ای منصفانه است. به همان اندازه که وقت و انرژی بگذارید، پیشرفت می‌کنید. پیشنهاد میدهیم برای رشد و توسعه بیشتر در بازی مورد نظرتان سری به سایت موجوجم بزنید.

 

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.