پرداخت ۷۵ درصد مطالبات گندم کاران هرمزگان

دنیای اقتصاد- بندرعباس- مهدی جهان نجاتی گفت: تاکنون بیش از ۷۵ درصد مطالبات گندمکاران هرمزگان  پرداخت شده و امیدواریم ۲۵ درصد مانده مطالبات گندم کاران به مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان، حداکثر ظرف این هفته پرداخت شود.  وی ضافه کرد: تا کنون بیش از ۶ میلیون تن گندم در کشور خریداری‌شده که اعتبار آن توسط بانک کشاورزی پرداخت‌شده است. 

مدیر شعب بانک کشاورزی هرمزگان درخصوص بیمه‌ مزارع گندم گفت: در استان هرمزگان ۶۸۰۰ هکتار کشت گندم تحت پوشش بیمه قراردارد.جهان نجاتی افزود:دراستان از ابتدای سال تاکنون نزدیک به ۲۲۲ مورد تسهیلات ازدواج به مبلغ ۷۲ میلیارد تومان پرداخت شده همچنین در این مدت ۱۳۹ مورد بااعتبار تقریباً ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات فرزند آوری پرداخت شد.

وی درادامه به خسارت سیل سال گذشته اشاره کرد و گفت: تاکنون درحدود ۵۰۰۰ فقره تسهیلات جبران خسارت سیل پرداخت شد تا کمکی باشد برای آنکه مسیر تولید در باغات و در بخش کشاورزی‌مان ادامه پیدا کند. جهان نجاتی همچنین اعلام کرد:۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دربخش‌های گلخانه، شیلات و اصلاحات باغات طبق بند الف تبصره ۱۸ پرداخت شده است.

وی ادامه داد: ازابتدای سال تاکنون برای احداث بیست هکتار گلخانه تسهیلات پرداخت شده‌است و تلاش داریم تا پایان سال این مقدار را به صد هکتار برسانیم. مدیرشعب بانک کشاورزی هرمزگان اضافه کرد: استان هرمزگان در حال حاضر ده درصد از گلخانه‌های کشور را در اختیار دارد که با توجه به شرایط آب و هوایی استان، هرمزگان می‌تواند به هاب گلخانه کشور تبدیل شود چرا که گلخانه می‌تواند با یک دهم مصرف آب درکشت بیرون، هفت برابر تولید محصول در فضای باز را داشته باشد و این برای استان هرمزگان که با مشکل کم‌آبی مواجه است بسیار مفید خواهد بود.