دنیای اقتصاد- بندرعباس: حمید کمالی اظهار داشت: عملیات اجرایی نخستین ترمینال مکانیزه غلات در استان هرمزگان به ظرفیت ۱۵۰ هزار تن ‌با یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی در حال ساخت است.

وی با ابلاغ سیاست‌های نه‌گانه توسعه دریامحور از سوی رهبرمعظم انقلاب و تاکید دولت سیزدهم در تحقق سیاست‌های کلان اقتصاد دریامحور، مساحت این ترمینال مکانیزه را ۶۶ هزار متر مربع اعلام کرد که با احداث آن زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر در استان فراهم می‌شود.

معاون مهندسی و عمران بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این طرح ۱۳ درصد بوده و عملیات اجرایی شمع‌ریزی آن به‌صورت ۲۴  ساعته در حال انجام است که از تعداد یک‌هزار و ۱۰۰ عدد شمع طراحی شده، ۳۷۲ شمع در ۲ ماه گذشته به وسیله ۶ عدد دستگاه حفار مستقر در طرح اجرا شده است.

کمالی با بیان اینکه احداث این ترمینال موجب افزایش سطح استاندارد تخلیه و بارگیری، نگهداری غلات در بندر و افزایش سرعت عملیات بندری در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی خواهد شد، یادآور شد: ایجاد این ظرفیت سرمایه‌گذاری در بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور، زمینه احداث ١٢عدد سیلوی بتنی نگهداری غلات به ظرفیت ۱۵۰ هزار تن و خرید ۲ دستگاه مکنده ریلی به ظرفیت ۶۰۰ تن بر ساعت و احداث ۳۶۰ متر نوار نقاله را نیز فراهم خواهد کرد.