آغاز دوباره پروژه ملی شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس

دنیای اقتصاد-قشم: فرزین حقدل، مشاور مدیرعامل منطقه آزاد قشم در امور مربوط به پروژه ملی طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس در این نشست، اظهار کرد: در هفته‌های گذشته جلساتی میان مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) برای آغاز مجدد فعالیت عمرانی در بخش هایی از پروژه ملی طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس برگزار شده است.

وی ادامه داد: در این جلسات راهکارهای مختلفی از سوی طرفین برای پیشبرد این پروژه ملی مطرح شد و مقرر گردید تا این موضوع با هماهنگی و همکاری وزارتخانه های اقتصاد و دارایی، راه و شهرسازی، بانک مرکزی و سازمان برنامه بودجه با متولی‌گری سازمان منطقه آزاد قشم و پیمانکاری قرارگاه خاتم الانبیا (ص) پیگیری شود.

 به گفته حقدل، با پیگیری های انجام شده توسط دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور و با توجه به نظر مثبت آیت الله رییسی رییس جمهور موضوع راه اندازی مجدد کارگاه عمرانی و آغاز فعالیت اجرایی پروژه ملی طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس در دستور کار قرار گرفته است.

مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در امور مربوط به پروژه ملی طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس خاطرنشان کرد: مذاکرات خوبی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) برای اجرای این پروژه ملی انجام شده و امیدوار هستیم تا پایان دولت سیزدهم شاهد اجرایی شدن بخش هایی از این طرح باشیم.

پروژه ملی طرح شبکه جامع ارتباطی خلیج فارس شامل چهار طرح پُل خلیج فارس، توسعه بندر کاوه، احداث چهار لاین بزرگراه از بندر کاوه تا سرزمین اصلی و خط راه آهن بین سرزمین اصلی و جزیره قشم است.