هرمزگان در آستانه انقلاب فولادی

دنیای اقتصاد- بندرعباس: مهدی دوستی در مراسم امضای تفاهم‌نامه استخدام نیروی کار بومی از طریق سامانه جستجوی شغل، با بیان اینکه به دنبال رشد اشتغال در استان هستیم،

وی افزود: فولاد هرمزگان علاوه بر فعالیت در صنعت، به عنوان یک بنگاه نمونه صنعتی ثابت کرده که به دنبال توسعه و ایجاد اشتغال است و تنها خود را به صنعت مشغول نمی‌کند. این شرکت در همه حوزه‌ها به ویژه مسئولیت‌های اجتماعی مانند احداث مدرسه کمک به غیر موسسات خیریه و غیره به صورت فعال عمل می‌کند.

وی با اشاره به روند مطلوب پیشرفت پروژه‌های فولاد هرمزگان، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های فولادی استان هرمزگان شاهد به وجود آمدن یک انقلاب فولادی در استان خواهیم بود.

به این ترتیب استان هرمزگان با اختلاف به نخستین قطب تولید فولاد در کشور تبدیل خواهد شد. البته در توسعه صنعت فولاد تنها به فولاد خام بسنده نخواهیم کرد و تا نورد و تولید فولاد آلیاژی و پیشرفته جلو خواهیم رفت.

استاندار هرمزگان ادامه داد: ۱۰ میلیون تن طرح فولادی در استان هرمزگان طی سال‌های اخیر کلنگ زنی شده و اتفاق فولادی بزرگی در استان هرمزگان رخ خواهد داد. همچنین تکمیل زنجیره تولید را مد نظر قرار خواهیم داد و در بخش معدن نیز فعال خواهیم شد.  به طوری که پروژه‌های متعدد معدنی در حال اجرا هستند و در سفر رئیس جمهور از تعدادی از آن‌ها بهره‌برداری خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون استان هرمزگان رتبه ۱ امنیت سرمایه‌گذاری در کشور را دارد و این موضوع با بررسی تمام شاخص‌ها و فراهم تمام ملزومات سرمایه‌گذاری به دست آمده است. اگر محیط سرمایه‌گذاری بهبود یابد، شاهد ایجاد اشتغال پایدار خواهیم بود.

دوستی در خصوص امضای این تفاهم‌نامه بیان کرد: تفاهمنامه جذب نیرو از طریق سامانه جستجوی شغل باعث می‌شود شفاف‌سازی اتفاق بیفتد و عدالت برقرار شود. بومی‌گزینی از دیگر مزیت‌های این تفاهم‌نامه خواهد بود. برگزاری آزمون‌ها از این طریق باعث می‌شود جامعه راضی باشد. کاهش نرخ بیکاری در استان نیز از دیگر مزیت‌های این سامانه خواهد بود و به همت مدیران استانی، کاهش نرخ بیکاری در استان هرمزگان رقم خواهد خورد.