وی گفت: انتشار برنامه‌‌‌‌‌ریزی شده اوراق قرضه بخشی از یک راهبرد برای بهینه‌سازی ساختار سرمایه شرکت است. آرامکو آخرین‌بار در سال‌۲۰۲۱ میلادی با دستیابی به ۶‌میلیارد دلار از فروش یک صکوک سه سهمی یا اوراق قرضه اسلامی، به بازارهای بدهی جهانی دست‌یافت. شرکت‌ها و دولت‌های خلیج‌‌‌‌‌فارس از ابتدای سال‌۲۰۲۴ میلادی برای بهره‌جستن از کاهش اخیر نرخ‌های بهره جهانی، برای بهره‌‌‌‌‌برداری از بازارهای بدهی هجوم آورده‌اند و عربستان‌سعودی همسو با این گام در ژانویه امسال ۱۲‌میلیارد دلار اوراق قرضه دلاری منتشر کرد.

 المرشد گفت: در دوره‌‌‌‌‌ای حالت سکون وجود داشت، زیرا بازارها باثبات نبودند، اکنون اما بازارها در حال تثبیت هستند، بنابراین می‌توانید انتظار داشته باشید که ما فعال‌تر باشیم. وزارت انرژی عربستان ماه گذشته به آرامکو دستور داد برنامه‌‌‌‌‌ رساندن ظرفیت تولید پایدار خود به روزانه ۱۳‌میلیون بشکه را متوقف کنند و به هدف پیشین روزانه ۱۲‌میلیون بشکه بازگردند. آرامکو قرار است نتایج مالی سالانه و پرداخت سود سهام را در ماه مارس اعلام کند. دولت سعودی با اختلاف زیادی بزرگ‌ترین سهامدار آرامکوست و به‌شدت به پرداخت‌های بالای خود متکی است.

با این حال، سه نفر از منابع مطلع در اوایل ماه‌جاری به رویترز گفتند که دولت عربستان آماده فروش سهام آرامکوست، گامی که می‌تواند منابع مالی این کشور و هدفش برای دور‌کردن اقتصاد از نفت را تقویت کند. آرامکو بزرگ‌ترین عرضه اولیه عمومی جهان را در اواخر سال‌۲۰۱۹ تکمیل کرد.