گاردین: اسرائیل شکست خورده است

این روند بررسی مستقل موسوم به «بررسی کولونا» توسط « کاترین کولونا» وزیر خارجه سابق فرانسه، پس از آنکه دست‌کم ۱۵ کشور بودجه خود را برای آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) متوقف کردند، راه‌اندازی شد.

رژیم صهیونیستی پیشتر مدعی شد که دست‌کم ۱۲ تن از کارکنان آژانس آنروا «مستقیما» در عملیات حماس در تاریخ هفتم اکتبر دست داشتند و ۳۰ تن دیگر در این عملیات «کمک‌رسانی کرده‌اند.»

بر اساس گزارش روزنامه گاردین که نسخه‌ای از یافته‌های هیئت مستقل مذکور را پیش از انتشار مشاهده کرده است، رژیم صهیونیستی فهرستی از کارکنان به‌روز شده آنروا را مرتبا دریافت می‌کند تا آنها را شناسایی کند اما از سال ۲۰۱۱ هیچ نگرانی درباره نام‌هایی که در این فهرست وجود داشته، مطرح نکرده است.

گاردین به نقل از «بررسی کولونا» می‌نویسد: «اسرائیل علنا ادعا کرده که تعداد قابل‌توجهی از کارکنان آنروا اعضای سازمان‌های تروریستی هستند. با این حال، اسرائیل مدارکی را برای اثبات این ادعا مطرح نکرده است.»

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی امروز  دوشنبه در صد و نود و نهمین روز از جنگ به بمباران مناطق مختلف نوار غزه ادامه داده و تا بدین لحظه ده‌ها شهید و مجروح بر جای گذاشته‌اند.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شده و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورده است.