در این مراسم که ۲۰ اسفندماه جاری در شرکت خدمات انفورماتیک برگزار شد، دبیرکل با اشاره به فشردگی زمان‌بندی تعیین شده برای اجرای این پروژه، اظهار کرد: ابتدا این نگرانی وجود داشت که مشکلاتی در روند کار ایجاد شود اما خوشبختانه با همکاری همه‌جانبه بخش‌‌های مختلف و اطمینان خاطری که مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک با توجه به توان مجموعه در خصوص اجرای کامل پروژه داد، این نگرانی به حداقل ‌‌رسید. طالبی خاطرنشان کرد: یکی از بخش‌‌هایی که همیشه در روند توسعه کشور مایه مباهات بوده، موفقیت‌‌ها و اقدامات برجسته صورت گرفته در حوزه فناوری‌‌های بانکی بوده است. ما گام به گام با دنیا پیش‌‌رفته‌‌ایم و حتی گاه پیش هم افتاده‌‌ایم؛ چه آن روز که اولین مبادلات بین‌‌بانکی انجام شد و چه امروز که سبد کاملی از محصولات را در ویترین فناوری‌‌های بانکی داریم، همیشه نام شرکت خدمات انفورماتیک با این تحولات همراه بوده است.

پیش از سخنان دبیرکل بانک مرکزی، محرمیان معاون فناوری‌‌های نوین بانکی نیز ضمن تقدیر از تمامی دست‌‌اندرکاران این پروژه که حاصل همراهی و همدلی تمام بخش‌‌های درگیر در ساماندهی بود، بر این نکته تاکید کرد که نمی‌توان از حضور راهگشای دبیرکل بانک مرکزی در پیشبرد این پروژه به سادگی عبور کرد. وی افزود: اگر پیگیری و راهبری مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک نبود، اجرای این پروژه نتیجه کنونی را در بر نداشت؛ البته زحمات تمامی دست‌‌اندرکاران قابل تقدیر است. محرمیان در ادامه یادآور شد: اهمیت و جایگاه شرکت خدمات انفورماتیک باید در داخل و خارج از مجموعه بازیابی شود؛ زیرا این مجموعه از چنان توانمندی برخوردار است که پروژه‌‌هایی نظیر ساماندهی موسسه نور فقط بخش کوچکی از ظرفیت و قابلیت‌‌های آن را به رخ می‌‌کشد.

محرمیان افزود: پروژه ریال دیجیتال بسیار مهم بوده و بر اساس برنامه‌‌ریزی صورت گرفته، مقرر شده در جزیره کیش پایلوت شود. معاون فناوری‌‌های نوین بانک مرکزی توجه ویژه به حوزه تحقیق و توسعه را نیز بسیار مهم برشمرد. وی در بخش پایانی صحبت‌‌های خود بر ضرورت توجه به معیشت کارکنانی که در چنین بخش‌‌های حساسی مشغول به کار هستند، تاکید کرد. در ادامه این مراسم، ‌‌ انتظاری رئیس هیات‌مدیره شرکت خدمات انفورماتیک بیان کرد: این پروژه در حالی انجام شد که روزانه میلیون‌‌ها تراکنش به صورت همزمان مدیریت می‌‌شد و اهمیت این ساماندهی فقط در انجام پروژه موفق در یک زمان کوتاه منحصر نمی‌شود، بلکه حفظ پایداری و انجام کار با کمترین ریسک و بدون هیچ‌گونه اختلال در ارائه خدمات به مشتریان موسسه نور و در نظام بانکی از موفقیت‌‌های آن است، و این در نتیجه‌‌ همکاری همه‌جانبه دست‌‌اندرکاران پروژه، و بسیار حائز اهمیت بود.

انتظاری تاکید کرد: این موفقیت نشان می‌دهد که اگر همه پای کار باشند و همدلی در میان باشد، اتفاقات بزرگی را می‌توان رقم زد. در این جلسه درویش روحانی عضو هیات‌مدیره شرکت خدمات انفورماتیک نیز با اشاره به اهمیت کار انجام شده یادآور شد: اینکه پس از دو ماه شما بتوانید با کارت موسسه نور از حساب منتقل شده از موسسه نور به بانک ملی برداشت کنید، کاری بی‌سابقه بود. وی اضافه کرد: با اعتماد بانک مرکزی و اجرای این پروژه توسط شرکت خدمات انفورماتیک، این شرکت توانست یکی از طرح‌‌های مهم ساماندهی وضعیت نظام بانکی مدنظر بانک مرکزی را به خوبی به پایان برساند.

در آغاز این نشست عبدالرضا شاکری مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک ضمن خیرمقدم به حضار و تشکر از حمایت همه‌‌جانبه بانک مرکزی و هیات‌مدیره، همراهی مدیران بانک ملی و موسسه مالی و اعتباری نور و تلاش‌‌های کارکنان شرکت، اظهار کرد: باتوجه به زمان محدود پروژه، جلسات مستمر مدیریتی با حضور آقایان طالبی، محمدپور، محرمیان و نمایندگان بانک ملی، موسسه نور و شرکت خدمات در طول پروژه برگزار و برنامه اجرایی و اقدامات به صورت مداوم پیگیری شد. شاکری افزود: به موازات جلسات متعدد فنی نیز با حضور ذی‌نفعان برگزار شد و در نهایت با تلاش همکاران شرکت و همدلی و همراهی عزیزان در بانک ملی و موسسه نور، در پرفشارترین روزهای کاری، پروژه با موفقیت به انجام رسید. گفتنی است در این نشست، با اهدای لوح تقدیر و هدایا، از جمعی که به نمایندگی از تمامی دست‌‌اندرکاران پروژه اعم از شرکت خدمات انفورماتیک، بانک ملی و موسسه نور حضور داشتند، قدردانی به عمل آمد.