نوسازی شهری بندرتوریستی

شهردار بندر انزلی در حاشیه این مذاکرات گفت: طی بازدیدی که از سایر مجموعه‌‌ها و استان‌‌ها برای تامین خودروهای لجستیک شهرداری انزلی داشتیم قابلیت‌‌ها و مزیت‌‌های کشنده‌‌های تولید در تراکتورسازی توسط سایر تولیدکنندگان برای ما تشریح و محرز شد و به همین دلیل پس از بررسی‌‌های تکمیلی از طریق سازمان‌های ذی‌ربط مربوطه و تایید موضوع، برای استفاده و شروع همکاری‌‌ها به تبریز و تراکتورسازی سفر کردیم که خوشبختانه نتایج این سفر برای شهر و شهروندان بندر انزلی مثمرثمر واقع شد.

وحید پورحضرت افزود: در ارزیابی‌‌های صورت گرفته برای انتخاب خودروی خدمات شهری انزلی به قابلیت‌‌هایی همچون کیفیت، قیمت کاملا اقتصادی و به صرفه، تعامل- همراهی و همکاری بسیار دلسوزانه تراکتورسازی در پرداخت خریدها، پشتوانه بودن برند و صنعتی به نام تراکتورسازی برای این محصولات، خدمات پس از فروش و... رسیدیم که در کمتر محصول داخلی وجود داشت.

وی همچنین از کاهش هزینه‌‌های در حوزه مدیریت خود به جهت استفاده از این تولیدات خبر داد و گفت: با استفاده از کامیونت‌‌های خودروسازان دیزلی هزینه‌‌های تامین ماشین‌‌آلات لجستیکی و خدمات شهری شهرداری انزلی به صورت قابل‌توجهی کاهش می‌‌یابد، چرا که شهرداری انزلی ماهانه صرفا جهت اجاره خودروهای خدمات شهری در حوزه پسماند بالای ۳۰ میلیارد ریال هزینه را متقبل می‌‌شد که به تبع آن با بهره‌‌مندی از تولیدات تراکتورسازی شاهد حذف این میزان اعتبار خواهیم بود.

وحید پورحضرت همچنین تاکید کرد: تامین خودروهای خدمات شهری در تمامی ‌‌شهرهای کشور چالش اصلی شهرداری‌‌های محسوب و در تمامی ‌‌استان‌‌ها و مراکز شهرهای آنها مشاهده می‌شود و در راستای حذف این معضل در استان گیلان شهرداری بندر انزلی به عنوان اولین شهر این استان گردشگری اقدام به استفاده از خودروهای تجاری تراکتورسازی کرده که پیش‌بینی می‌‌کنیم استفاده از این محصولات توسط سایر شهرداری‌‌های گیلان نیز مورد استقبال قرار گیرد.

مدیرعامل خودروسازان دیزلی گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز در این گفت‌‌وگو اظهار کرد: از زمان بهره‌‌برداری خط تولید کشنده‌‌های تجاری در تراکتورسازی، اکثر شهرداران کشور از جمله خود تبریز، کرمان، مشهد، انزلی و... مجهز به این خودرو شده‌‌اند و با توجه به قابلیت تجهیز این خودروها به پک کامل تجهیزات خدمات شهری مانند آتش‌‌نشانی، کامپکت زباله، تانکر حمل سوخت، جاروی خیابانی و بالابر، استفاده از این تولیدات در حوزه خدمات شهری مورد استقبال قرار گرفته و رضایت کامل از کیفیت این محصولات نیز به عنوان بازخورد دریافت شده است.

سعید پناهی با اشاره به اینکه خودروسازان دیزلی آذربایجان برنامه ظرفیت تکمیل خدمات شهری را در دستور کار قرار داده اظهار کرد: همچنین بهره‌‌مندی از تولیدات داخلی به خصوص موتورهای تولیدی در موتورسازان تراکتورسازی به منظور پیشبرد اهداف داخلی‌‌سازی در راستای منویات مقام معظم رهبری به جهت استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی در تولیدات نیز از برنامه‌‌های آتی این مجموعه است.

وی تصریح کرد: از زمان بهره‌‌برداری از این خط تولید توسط رئیس‌‌جمهور حدودا ۲۵۰ دستگاه کامیونت تولید و عرضه شده و تلاش خواهیم کرد تا پایان سال نیز تعهدی که به دولت محترم به جهت تعداد تولید این محصول داده‌‌ایم محقق شود.

به گفته پناهی بر اساس برنامه‌‌های تولیدی پیش‌بینی شده برای سال آینده یک‌هزار دستگاه از این کشنده تولید و به متقاضیان عرضه خواهد شد.

شایان ذکر است خط تولید کامیونت‌‌های تجاری شرکت خودروسازان دیزلی آذربایجان به عنوان یکی از شرکت‌های اقماری گروه صنعتی تراکتور‌سازی ایران خرداد امسال با حضور رئیس‌‌جمهور به بهره‌‌برداری رسید.