مدیرعلمی دوره‌های آموزشی MBA صنعت خرده‌فروشی با بیان این مطلب  گفت: عناوین و محتوای دوره MBA کاملا منطبق با فضای علمی کشور و مدارس خرده‌فروشی معتبر دنیا   است.

سید جواد موسوی در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» افزود: فروشگاه‌های رفاه، هایپرفامیلی، دیلی مارکت، هایپراستار، اسنپ مارکت، دیجی کالا، ویوان، هایپرمی و بسیاری از برندهای تولیدکننده محصولات مصرفی از این دوره استقبال کرده‌اند و در دوره ما حضور دارند.

وی در خصوص جزئیات این دوره‌ها تشریح کرد: دوره MBA در قالب یک دوره آموزشی یکساله برگزار می‌شود و کل دوره به مدت ۲۰۰ ساعت است که در قالب ۱۰ درس تخصصی و عمومی به دانش پژوهان و فراگیران که حدود ۱۰۰ نفر از مدیران صنعت خرده‌فروشی کشور هستند، ارائه می‌شود و در حال برگزاری است.

موسوی همچنین درباره مجری برگزاری این دوره‌ها اظهار کرد: دانشگاه تهران برگزارکننده این دوره‌هاست و این دوره‌ها با حمایت گروه مشاوران توسعه بازار آوید در حال برگزاری است. طبق تفاهم نامه همکاری ما با دانشکده، وظیفه ثبت‌‌نام و اطلاع‌رسانی و روابط عمومی دوره بر عهده مشاوران توسعه بازار آوید بوده است و طی ارتباطاتی که با فروشگاه‌های زنجیره‌ای داشته‌ایم، توانسته‌ایم این دوره را در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران راه‌اندازی کنیم.

وی درخصوص میزان استقبال از این دوره‌های آموزشی گفت: با وجود شرایط کرونایی و وضعیت کنونی، استقبال از این دوره‌ها عالی بوده، اما مهم‌تر از همه نیازی است که ما در این صنعت داریم.

موسوی با اشاره به اینکه صنعت خرده‌فروشی در ایران بسیار جوان، کم تجربه و کم دانش است، بیان کرد: این کلاس‌ها فرصتی برای انتقال دانش و تجربه استادانی هستند که سال‌ها در این حوزه فعالیت کرده‌اند و همگی از مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند که سال‌ها در حوزه فعالیت خود هم به صورت عملیاتی کار کرده‌اند و هم به صورت تئوری سابقه تدریس داشته‌اند.

این مدرس و مشاور صنعت خرده‌فروشی، هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی را تولید دانش و انتقال تجربه دانست و افزود: به طور کلی چون تاکنون چنین دوره‌ای در ایران برگزار نشده بود و این رویداد برای اولین بار در حال برگزاری است، جای خالی آن در ایران احساس می‌شد و برگزاری آن ضروری بود تا بتوانیم صنعت جوان خرده‌فروشی را منطبق با تغییرات و تحولاتی کنیم که در دنیا رخ می‌دهد و استانداردسازی را به صورت کمی و کیفی به دانشجویان خود آموزش دهیم.

موسوی خاطرنشان کرد: در کنار استانداردها برخی استراتژی‌ها هم مطرح است و طراحی و تدوین استانداردها و استراتژی‌های فروشگاهی از اهمیت و ضروریات این دوره به حساب می‌آید.

 

 

 

3 نفر این پست را پسندیده اند