تیر خلاص بایدن به ترامپ: در رقابت‌ها باقی می‌مانم

بایدن در جریان یک رویداد تبلیغاتی در ایالت ویسکانسین در غرب میانه گفت: از زمان آن (مناظره)، گمانه زنی های زیادی وجود داشته است. جو قرار است چکار کند؟ آیا او در رقابت باقی می ماند؟ بایدن در جمع حامیان خود تاکید کرد؛ پاسخ من این است. من در رقابت ها باقی خواهم ماند و دوباره برنده خواهم شد.

وی با بیان اینکه "بعضی از افراد" سعی داشتند او را از انتخابات خارج کنند، افزود: "اجازه دهید این را هم بگویم، تا جایی که می توانم، در این رقابت انتخاباتی خواهم ماند. " رئیس جمهور آمریکا همچنین ترامپ را "بزرگترین دروغگو" خواند. وی افزود: باید مسایل واقعا مهم تمرکز کنیم که مبارزه با بزرگترین دروغگو و بزرگترین تهدید است. واقعاً، بزرگترین تهدید برای دموکراسی ما در تاریخ آمریکا وجود دارد.

به گزارش ایرنا، پیش از این جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با اذعان به شکست خود در مناظره با دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت: «مرتکب اشتباه شدم و شکست خوردم» اما قول داد در رقابت های انتخاباتی مبارزه خواهد کرد.

درحالی که گزارش ها حاکی از ارزیابی ادامه حضور در رقابت ها است، بایدن روز چهارشنبه برای آرام کردن دموکرات های ارشد از جمله فرمانداران ایالتی و کارکنان ستاد انتخاباتی تلاش کرد.

وی خطاب به حامیان خود گفت: من نامزد حزب دمکرات هستم. کسی من را مجبور به کناره‌گیری نخواهد کرد. ‌ من به کار خود ادامه خواهم داد.»

شبکه خبری سی ان ان آمریکا نیز روز چهارشنبه به وقت محلی به نقل از یک منبع آگاه از تماس جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با ستاد انتخاباتی خود خبر داد و گفت که بایدن اعلام کرده است قصد کناره گیری از انتخابات ریاست جمهوری را ندارد.

بر اساس گزارش سی ان ان، رئیس جمهور کنونی آمریکا در این تماس با اعضای ستاد انتخابات خود گفته است: «من قصد کناره‌گیری ندارم. تا پایان در این رقابت می‌مانم و پیروز خواهیم شد. زیرا وقتی دموکرات‌ها متحد می‌شوند، ما همیشه پیروز می‌شویم.»

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید در پی عملکرد ضعیف جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در اولین مناظره در مقابل دونالد ترامپ و درخواست ها برای کناره گیری وی گفت: بایدن در مناظره از سرماخوردگی رنج می‌برد و هرگز قصد کناره‌گیری از انتخابات ریاست جمهوری را ندارد.

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی در نشستی خبری با خبرنگاران در کاخ سفید گزارش منتشر شده در روزنامه نیویورک تایمز را رد کرد و در پاسخ به این سوال که آیا بایدن در حال بررسی کناره گیری از انتخابات ریاست جمهوری است؟ گفت: «قطعا خیر».

ترامپ از سال ۲۰۱۶ که برای اولین بار به ریاست جمهوری آمریکا رسید، یکی از چهره‌های برجسته حزب جمهوری‌ خواه است که در انتخابات سال ۲۰۲۰ از رقیب دموکرات خود جو بایدن شکست خورد.

آمریکایی‌ها روز سه شنبه ۵ نوامبر ۲۰۲۴ (۱۵ آبان ماه ۱۴۰۳) برای انتخاب رئیس جمهور بعدی آمریکا به پای صندوق‌های رای می‌روند. برنده این انتخابات، دوره چهار ساله ریاست جمهوری را از ژانویه ۲۰۲۵ آغاز خواهد کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.