وقوع حادثه امنیتی جدید در الحدیده یمن+ جزئیات

«امبری» شرکت امنیت دریایی انگلیس امروز پنجشنبه اعلام کرد که از وقوع یک حادثه در ۸۴ مایل دریایی (۱۵۵ کیلومتری) غرب بندر الحدیده یمن در دریای سرخ مطلع شده است.

امبری همچنین خبر داد که یک کشتی تجاری مورد اصابت یک پرتابه قرار گرفته با اینحال افزود که در حال حاضر هیچ خسارت یا زخمی ناشی از آن گزارش نشده است.

تکرار حوادث دریایی در حوالی یمن در حالی است که عملیات نیروهای مسلح این کشور علیه کشتی‌های عبوری رژیم صهیونیستی از آبراه‌های نزدیک به یمن همچنان ادامه دارد و تشدید شده است.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

خبر مرتبط
عملیات مشترک مقاومت عراق و نیروهای مسلح یمن علیه اسرائیل

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات مشترک نیروهای یمنی و رزمندگان مقاومت اسلامی عراق علیه یک کشتی اسرائیلی خبر داد.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود را به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.