دشمن در پی نفوذ و ترویج فرهنگ خود است

لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه عبادی سیاسی امروز شیراز بیان کرد: رهبر معظم انقلاب ۱۴ خرداد تاکید کردند که رئیس جمهور باید معتقد به مبانی نظام جمهوری اسلامی باشد و اعتقاد به ولایت فقیه مهمترین رکن نظام است که البته این اعتقاد باید قلبی و عملی باشد.

نماینده ولی فقیه در فارس بیان کرد: اگر فردی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنیم که معتقد به ولایت فقیه نباشد نور هدایت ولی عصر را کم کرده‌ایم و راه را گم خواهیم کرد و ما این خصوصیت را در شخصیت شهید جمهور آیت الله رئیسی مشاهده کردیم چون معتقد به مبنای ولایت فقیه بود و یک حرکت ایجاد کرد.

امام جمعه شیراز گفت: در شرایط کنونی باید جهاد تبیین کنیم و شرایط رئیس جمهور اصلح را برای مردم تبیین و روشن کنیم تا کشور در مسیر حرکتی که قرار گرفته بود ثابت قدم پیش برود.

خبر مرتبط
دیدار مخبر با خانواده کادر پروازی شهدای خدمت

سرپرست ریاست جمهوری با حضور در منزل اعضای کادر پروازی رئیس جمهور و همراهان شهیدش، به شکل جداگانه با خانواده‌های آنان دیدار و گفتگو کرد.

نماینده ولی فقیه در فارس در ادامه گفت: اهل بیت در مساله ازدواج تاکید داشتند و به فکر مردم بودند و می‌گفتند شما توکل کنید خدا هم می‌رساند و اما امروز اگر به جوانی بگوییم برو ازدواج کن می‌گوید پول ندارم.

آیت الله دژکام گفت: این‌جور مواقع باید بگویید پس توکلت به خدا کجا رفت؟ تو شروع کن، حرکت کن، مسوولیت‌پذیر بشو! خدا هم می‌رساند، این مسائل باید به جوانان گفته شود.

وی با بیان اینکه تلاش‌هایی خوبی در خصوص ازدواج آسان در شهر شیراز شکل گرفته افزود: باید در این خصوص اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود.

آیت الله دژکام با یادآوری تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی در زمان حضرت امام در سال ۵۹ در روز ۲۳ خرداد گفت: از سال ۵۹ که امام راحل این ستاد را تشکیل داد تا الان ما درگیر یک جنگ فرهنگی هستیم و دشمنان اسلام می‌خواهند سبک زندگی خودشان را در کشور ما رواج دهند و ما هم داریم تلاش می‌کنیم که سبک زندگی اسلامی رواج پیدا کند.

 

دشمن در مسائل فرهنگی در پی نفوذ و ترویج فرهنگ خود است

امام جمعه شیراز گفت: برخی وقت‌ها عزیزانی برای من پیام می‌دهند که در برخی محیط‌های قدیمی شیراز که سنت زندگی ایرانی اسلامی بوده امروز محل برخی امور شده و این صحنه جنگ است یعنی دشمن نفوذ کرده است.

وی با بیان اینکه همه باید به فکر باشند و با این مسائل مقابله کنند گفت: یک جاهایی وظیفه مسئولین قضائی و انتظامی است و اگر جاهایی باید اقدام قانونی و ضابطه‌مند محکم صورت بگیرد انجام بدهیم وگرنه اگر مجال را باز گذاشتیم دشمن می‌آید و نفوذ می‌کند.

آیت الله دژکام در پایان گفت: مسؤولان باید برخوردهای قاطع و پیشگیرانه داشته باشند اما عموم مردم هم تلاش کنند تا ما در این جنگ فرهنگی هم مثل همه عرصه‌های دیگر پیروز و سربلند بیرون بیاییم و عرصه را از وجود دشمن خالی کنیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.