هم‌دردی لهستان با ایران/ در اندوه خانواده‌ها و مردم شریک هستیم

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رئیس جمهوری لهستان در پیامی در پی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران و هیات همراه در سانحه هوایی گفت که از این رخداد عمیقا متاثر شده و در غم خانواده‌های قربانیان و مردم ایران شریک است.

آندری دودا دوشنبه در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: از درگذشت دلخراش آقای ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران و هیات همراه وی در سانحه هوایی عمیقا متاثر شدم.

وی افزود: کشورهای کمی هستند که چنین صفحات دلخراشی در تاریخ خود داشته باشند. اما ما لهستانی‌ها که سانحه سقوط هواپیمای دولت لهستان در اسمولنسک روسیه را در سال ۲۰۱۰ داشتیم، با احساس شوک و تهی شدنی را که پس از خسران ناگهانی نخبگان سیاسی و اجتماعی و عزیزان و دوستان در دل‌ها باقی می‌ماند، آشنا هستیم.

دودا افزود: از این رو، ما در دعاها و اندوه خانواده‌های قربانیان و مردم ایران شریک هستیم.

سقوط هواپیمای دولت لهستان در روسیه که سال ۲۰۱۰ رخ داد جان ۹۶ نفر از جمله لخ کاچینسکی رئیس جمهوری وقت لهستان و همسرش را گرفت.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌ الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

حجت الاسلام آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظین و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

سران و مقامات ارشد کشورهای جهان در پی اعلام خبر شهادت آیت الله رییسی و امیرعبداللهیان به همراه جمعی از همراهان پیام تسلیت و ابراز همبستگی با ملت ایران را منتشر کردند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.