کاهش چشمگیر میزان زباله‌گردی در پایتخت

قیومی فرماندار تهران با اشاره به اهمیت تنظیف شهری گفت: با تنظیف به موقع و جلوگیری از انباشت زباله شاهد کاهش ۷۰ درصدی زباله‌گردی در پایتخت هستیم که باعث رضایتمندی مردم شده است.

خبر مرتبط
سود باورنکردنی زباله گردان از طلای کثیف/ نقش مهم پاکبانان در جمع آوری پسماند

بر اساس اعلام مسئولان شهری، شهرداری تهران با پیمانکاران متخلف و عوامل غیرقانونی زباله‌گردی برخورد قاطع خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، احمد قیومی معاون استاندار و فرماندار تهران با تاکید بر اهمیت تنظیف دقیق خیابان‌ها و کوچه‌ها با توجه به برخی سوداگری‌ها و جلوگیری از مافیای زباله گردی اظهار داشت: با توجه به تمهیدات و دستورالعمل‌های ایجابی و همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی زباله گردی و مافیای زباله در پایتخت ۷۰درصد کاهش یافته که نیاز است که با اقدامات به موقع این میزان نیز کاهش یابد.

وی در ادامه بیان داشت: اجرای قرارداد‌های حمل زباله، شناسایی محله‌های پرجمعیت و البته جمعیت شناور و خیابان‌هایی با فروشگاه‌های بزرگ و اغذیه و رستوران داران بزرگ از جمله مواردی است که می‌تواند در جمع آوری و انباشت زباله در کوتاهترین زمان و خروج آن از خیابان‌ها برای جلوگیری از ایجاد بوی تعفن و جذب حیوانات موذی نقش بسزایی داشته باشد.

فرماندار تهران در ادامه با اشاره به تلاش‌های شهرداری در کاهش زباله گردی و حمل به موقع زباله تصریح کرد: از تلاش‌های شهرداری در راستای تنظیف شهری تشکر می‌کنیم و امیدوار هستیم این تداوم ادامه داشته تا فضای مناسب شهری برای ارتقای سطح مدیریت شهری ایجاد شود.

وی در ادامه به ۲منطقه ۱۱ و ۱۲ تهران اشاره و اذعان کرد: این ۲منطقه دارای فضای تولید زباله با توجه به جمعیت ۲میلیون نفری در روز و ۳۰۰نفری در شب است و ظرفیت تولید زباله به شدت نسبت به نواحی دیگر پایتخت تشدید شده است، لذا از شهروندان عزیز می‌خواهیم تا همگام با برنامه‌های مستمر تنظیف شهری و جلوگیری از کار زباله گردان همدل با شهرداری باشند و همکاری مناسبی در این ۲منطقه با توجه به آموزش‌های متنوع شهرداری به شهروندان صورت پذیرد.

قیومی در پایان با اشاره به اهمیت پیگیری تنظیف شهری و برخورد قانونی با متخلفان خاطرنشان کرد: زباله گردی و تجمع زباله‌ها در گاراژ‌های غیرقانونی بوده و در همین راستا ۸۰گاراژ غیرقانونی که اقدام به جمع آوری و دپوی زباله کرده بودند جمع آوری شدند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.