ساماندهی اتباع خارجی در قزوین

عباس کاظمی در جلسه کمسیون ساماندهی اتباع خارجی استان قزوین که پیش در محل سالن جلسات معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: در یک سال گذشته با همکاری دستگاه‌های مختلف، اقدامات موثری در حوزه ساماندهی اتباع خارجی صورت گرفته که قابل تقدیر است.

وی افزود: در همین راستا در این مدت بیش از ۳ هزار تبعه غیرمجاز از استان به وطنشان بازگردانده شدند، در ادامه نیز انتظار می‌رود تمامی دستگاه‌ها با تکیه بر قوانین تلاش خود را به‌کار بگیرند تا زمینه حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در سطح استان فراهم نشود؛ امیدواریم با طرد و بازگشت اتباع غیرمجاز بیگانه دیگر شاهد حضور اتباع خارجی غیرمجاز در استان نباشیم.

معاون استاندار بیان کرد: استفاده از اتباع خارجی غیرمجاز در مشاغل توسط کارفرمایان تخلف است و جرائم قضایی و مالی به همراه دارد، همچنین مهاجرین دارای مدارک معتبر اقامتی و پروانه قانونی اشتغال نیز تنها در مشاغل تعریف شده مجاز در پروانه اشتغال‌شان می‌توانند به فعالیت بپردازند در غیر این صورت با افراد خاطی و کارفرمایانی که از آنها استفاده می‌کنند به شدت برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت کشاورزی استان، عنوان کرد: اجاره زمین‌های کشاورزی به اتباع خارجی ممنوع بوده و متخلفین به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد، همچنین انعقاد اجاره‌نامه منازل مسکونی در مناطق مجاز صرفاً با اخذ مجوز از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین مقدور است.

کاظمی یادآور شد: از هم‌استانی‌های قزوینی می‌خواهیم از در اختیار قرار دادن سیم کارت، کارت‌های بانکی، خرید و فروش انواع وسائل نقلیه بدون اخذ مجوز، فروش منازل مسکونی به اتباع خارجی غیرمجاز امتناع ورزیده، چرا که این موضوع ممکن است تبعات جبران ناپذیری برای آنان داشته باشد.

در این جلسه خسرو طریقی، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان گزارشی از وضعیت اتباع غیرمجاز در استان ارائه کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.