سودای اسرائیل برای ادامه دادن حمله به رفح

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که برآوردها در اراضی اشغالی حاکی از آن است که عملیات در رفح حدود ۲ ماه ادامه خواهد داشت و به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود تا در صورت توافق برای تبادل اسرا، هر لحظه متوقف شود.

خبر مرتبط
درخواست فوری فرانسه برای توقف حمله به رفح

وزارت امور خارجه فرانسه مخالفت خود را با حمله اسرائیل به رفح اعلام کرد و اسرائیل را به بازگشت به مسیر مذاکرات فراخواند.

پیشتر وبگاه آمریکایی «آکسیوس» روز جمعه از منابع آگاه گزارش داد که کابینه کوچک رژیم صهیونیستی با گسترش منطقه عملیاتی ارتش اسرائیل در رفح موافقت کرده است.

این وبگاه اضافه کرد اقدامی که توسط کابینه کوچک اسرائیل تصویب شده، می‌تواند توسط واشنگتن به عنوان عبور از آنچه «خط قرمز» جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا نامیده می‌شود، تفسیر شود.

خبر مرتبط
هشدار تند و تیز سناتور آمریکایی درباره حمله به رفح

سناتور آمریکایی نسبت به هرگونه عملیات نظامی اسرائسل در شهر رفح هشدار داد.

آکسیوس همچنین نوشت که کابینه کوچک رژیم صهیونیستی در امور سیاسی و امنیتی به تیم مذاکره کننده اسرائیل در مورد معامله تبادل اسیران دستور داد تا به تلاش‌ها برای دستیابی به توافق ادامه دهد، در حالی که کانال ۱۳ این رژیم نیز گزارش داد که کابینه تمدید مأموریت هیئت اسرائیلی در مورد معامله تبادل اسیران را تصویب کرد.

در حالیکه موضع اعلام شده آمریکا مخالفت با عملیات نظامی گسترده اسرائیل در رفح است که می‌تواند پیامدهای انسانی بزرگی داشته باشد.

ارتش رژیم صهیونیستی دوشنبه گذشته گذرگاه رفح را تحت کنترل درآورد که باعث توقف ورود کمک‌ها شد و سپس پس از آواره‌ کردن بیش از ۱۰۰ هزار غیرنظامی، حمله به محله‌های شرقی شهر را آغاز کرد. این حمله ساعاتی پس از اعلام موافقت جنبش حماس با پیشنهاد میانجی‌ها برای آتش‌بس و تبادل اسیران آغاز شد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر حکومت اشغالگر نیز بارها عزم خود را برای حمله به رفح با ادعای نابودی ۴ گردان جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در آنجا اعلام کرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.