انگل؛ مغز نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را بلعید

ستاد انتخاباتی رابرت کِندی جونیور، نامزد مستقل انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا تأیید کرد که وی به طور کامل از بیماری که بیش از یک دهه با آن دست و پنجه نرم می‌کرده، رهایی یافته است؛ بیماری که به دلیل ورود یک «انگل» به مغز او ایجاد شده بود و حالا دستمایه کاربران فضای مجازی شده است.

تاییدیه ستاد کندی پس از مقاله نیویورک‌تایمز درباره وضعیت جسمانی و سلامت وی منتشر شده است. این روزنامه به گواهی پرشکی ۱۲ سال پیش استناد کرده است که براساس آن، پزشک معالج کندی به اطلاع او رسانده بود که تصویربرداری مغزی از ناهنجاری حکایت دارد که «پس از ورود یک کرم به داخل مغزش و خوردن بخشی از مغز، ایجاد شده است.»

استفانی اسپیر، سخنگوی کندی در بیانیه‌ای توضیح داد که نامزد انتخابات آتی آمریکا «در زمان فعالیت به عنوان حامی محیط زیست به دفعات به آفریقا، آمریکای جنوبی و آسیا سفر کرده و در یکی از این سفرها، این انگل وارد بدنش شده است.» به گفته اسپیر، این عارضه بیش از ۱۰ سال پیش مرتفع شد و کندی در حال حاضر، از لحاظ فیزیکی و ذهنی در سلامت کامل به سر می‌برد.

پس از انتشار این بیانیه، افراد و شخصیت‌های مختلف از مجریان تلویزیونی و نمایندگان کنگره تا کاربران فضای مجازی داستان «انگل مغزی» کندی را دستمایه قرار داده‌اند.

استیفن کولبرت، مجری برنامه «لیت نایت» با تمسخر کندی گفت: فقط می‌خواهم به حامیان رابرت کندی بگویم که ناامید نباشند. صرفاً اینکه او در یک گواهی پزشکی به ضایعه مغزی شهادت داده، بدین معنا نیست که قرار است از انتخابات کنار بکشد چون بابی کندی جونیور معنی کلمه «کنار کشید» را نمی‌داند و دلیلش هم این است که این اطلاعات در همان بخشی از مغزش بوده که کرم آن را خورده است!

جیمی کیمل، کمدین و مجری مشهور نیز از این ماجرا عقب نماند و گفت: کسی که به نظر معتقد است که پزشکان شیاد و کلاهبردار هستند و شما را برای واکسن زدن فریب می‌دهند، به محض اینکه یک کرم شروع به خوردن مغزش کرد، به همان پزشکان مراجعه کرد!

کندی جونیور به عنوان یک فعال سیاسی و زیست محیطی که در حوزه‌هایی همچون آب پاک مبارزه می‌کند، مشهور شده است. او مخالف واکسن کرونا یوده و به عنوان یک نظریه‌پرداز توطئه هم مشهور است.

یکی از کاربران فضای مجازی نیز با تمسخر کندی در ایکس نوشت: که این‌طور، یک کرم مغزخوار در جمجمه کندی جونیور از گرسنگی تلف شد؟ می‌دانستم که یک جای کار این احمق می‌لنگد!

دیگری نوشته است: پزشکان سال ۲۰۱۰ یک کرم مرده را در مغز رابرت کندی کشف کردند؛ این کشف خیلی از مسائل را توضیح می‌دهد! چون تقریباً مصادف با زمانی است که او دیوانه‌وار شروع به حرف زدن درباره تئوری توطئه کرد!

همچنین یک کاربر دیگر نیز از زبان «کرم مغزخوار» نوشت: صبر کن ببینم، توی مغز رابرت کندی جونیور هستم؟ لعنتی!

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.