کیم‌جونگ برای پوتین نامه نوشت

این نامه به مناسبت «روز پیروزی» و هفتاد و نهمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم نوشته شده و در آن آمده است: من از آرمان مقدس روسیه قاطعانه حمایت کرده و با آن ابراز همبستگی می‌کنم.

خبرگزاری مرکزی کره پنجشنبه گزارش داد که کیم در نامه به پوتین نوشت: امیدوارم شما و مردم و ارتش شجاع روسیه به پیروزی تازه‌ای در در مقابل سیاست هژمونیک امپریالیست‌ها دست پیدا کنید.

اخیرا وزارت دفاع کره شمالی از انتقال مخفیانه موشک‌های دوربرد آمریکایی به اوکراین انتقاد و تاکید کرد که ایالات متحده نمی‌تواند روسیه را شکست دهد.

به دنبال سفر ماه سپتامبر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به روسیه، کشورهای غربی و متحدان آنها نسبت به تقویت همکاری‌های نظامی مسکو و پیونگ‌یانگ ابراز نگرانی کردند.

واشنگتن و کی‌یف نیز ادعا کرده‌اند که روسیه در حمله به اوکراین از موشک‌های کره شمالی استفاده کرده است. کره‌جنوبی نیز مدعی شده که کره شمالی در ازای دریافت مواد غذایی و دیگر ملزومات از روسیه، به مسکو مهمات و تسلیحات می‌دهد.

مقام‌های کره جنوبی همچنین در ماه نوامبر مدعی شدند که ممکن است کره شمالی موشک‌های بالستیک کوتاه برد، خمپاره موشک‌های ضدتانک و ضدهوایی به روسیه داده باشد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.