واکنش امارات به حمله اسرائیل به رفح

 وزارت خارجه امارات در بیانیه‌ای حمله نیروهای اشغالگر صهیونیستی و سیطره آن‌ها بر گذرگاه رفح را به شدت محکوم و نسبت به پیامدهای تنش نظامی که منجر به کشته شدن غیرنظامیان بیشتر می‌شود، هشدار داد.

خبر مرتبط
اسرائیل درمانده شد/ درخواست کمک برای کنترل رفح

تل‌آویو برای محدود کردن عملیات خود در رفح به ایالات متحده و مصر قول داده است؛ عملیاتی که از روز دوشنبه به بهانه سلب کنترل حماس بر گذرگاه مرزی غزه به مصر و تمرکز بر ضلع شرقی شهر آغاز شد.

طبق گزارش الخلیج، امارات با تاکید بر لزوم عدم ممانعت از ورود کمک‌های انسانی به نوار غزه، کوچاندن اجباری مردم فلسطین، هرگونه نقض قوانین بین‌المللی و انسانی را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: از جامعه بین‌المللی می خواهیم تمام تلاش خود را برای رسیدن به آتش‌بس و ممانعت از بحرانی شدن اوضاع در فلسطین اشغالی و همچنین ممانعت از گسترش خشونت و تنش و بی‌ثباتی در منطقه به‌کار گیرد.

وزارت خارجه امارات در ادامه از تلاش‌های قطر و مصر برای ایجاد آتش‌بس تقدیر و تشکر کرده و ابراز امیدواری کرد که این تلاش‌ها منجر به پایان جنگ غزه، کاهش رنج‌های مردم فلسطین و تحکیم ثبات و امنیت در منطقه شود.

در این بیانیه تاکید شده است: بار دیگر تاکید می‌کنیم که امارات خواهان از سرگیری مذاکرات و تحقق راه‌حل دودولتی و برپایی دولت فلسطینی مستقل است.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه ۶ مه، عملیات نظامی خود را در شهر رفح با وجود هشدارهای بین‌المللی نسبت به پیامدهای آن آغاز کرد و سه‌شنبه اعلام کرد کنترل بخش فلسطینی گذرگاه رفح را به دست گرفته و جاده بین گذرگاه و صلاح‌الدین را بسته است.

حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به رفح در شامگاه دوشنبه در حالی رخ داد که پیش از آن جنبش حماس در بیانیه‌ای از موافقت «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش با طرح قطر و مصر برای آتش‌بس در غزه خبر داد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.