توجیه اسرائیل برای تعلیق ارسال تسلیحات توسط آمریکا

 ارتش رژیم صهیونیستی تعلیق ارسال تسلیحات توسط دولت آمریکا را در پی عملیات نظامی این رژیم در شهر رفح در جنوب نوار غزه اهمیت جلوه داد و گفت که ۲ طرف متحد هرگونه اختلاف را «پشت درهای بسته» حل و فصل می‌کنند.

هاگاری افزود: هماهنگی با آمریکا همچنان به قوت خود باقی است و غزه یکی از سخت‌ترین میدان‌های درگیری در جهان است.

پیشتر یکی از مقامات ارشد دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به شرط آنکه نامش فاش نشود، گفته بود: «این محموله شامل ۱۸۰۰ بمب ۲۰۰۰ پوندی (۹۰۷ کیلوگرمی) و ۱۷۰۰ بمب ۵۰۰ پوندی است.»

خبر مرتبط
اسرائیل درمانده شد/ درخواست کمک برای کنترل رفح

تل‌آویو برای محدود کردن عملیات خود در رفح به ایالات متحده و مصر قول داده است؛ عملیاتی که از روز دوشنبه به بهانه سلب کنترل حماس بر گذرگاه مرزی غزه به مصر و تمرکز بر ضلع شرقی شهر آغاز شد.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، این اولین بار از زمانی است که جو بایدن از زمان هشدارش به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ماه آوریل دست چنین اقدامی زده است؛ او به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفته بود که سیاست آمریکا در قبال غزه به رفتار تل‌آویو با غیرنظامیان بستگی خواهد داشت.

برخی منابع این تعویق در ارسال سلاح را پیامی سیاسی برای متحد نزدیک ایالات متحده می‌دانند.

رویترز گزارش داد که محموله‌های تسلیحاتی که تحویل آنها حداقل ۲ هفته به تعویق افتاده است، شامل مهمات حمله مستقیم مشترک تولید شده توسط بوئینگ است که بمب‌های هدایت نشده را به بمب‌های هدایت شونده دقیق و همچنین بمب‌هایی با قطر کوچک تبدیل می‌کند.

شبکه ان بی سی توضیح داد که شورای امنیت ملی آمریکا پشت تصمیم برای تعلیق ارسال مهمات به اسرائیل بوده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.