منابع آمریکایی: حمله اسرائیل به رفح، یک عملیات کوچک است

 منابع آگاه به نیویورک‌تایمز گفتند: «به نظر می‌رسد حملاتی که ارتش صهیونیستی در شرق رفح انجام داد، بخشی از یک عملیات کوچک‌تر باشد و لزوماً گام نخست یک حمله گسترده و بزرگ نیست.»

همچنین دو منبع آگاه به شبکه خبری «سی.ان.ان» گفتند حمله فعلی رژیم صهیونیستی به شهر رفح «بسیار محدود» بوده و تنها هدف آن فشار بر حماس برای پذیرش خواسته‌های این رژیم است.

شبکه سی‌ان‌ان همچنین به نقل از یک منبع مطلع گزارش داد: ویلیام برنز، مدیر سیا امروز برای گفت‌وگوهای بیشتر به قاهره بازمی‌گردد.

خبر مرتبط
واکنش ایران به حمله رژیم صهیونیستی به رفح/ روند رسیدگی به جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی تسریع شود

سخنگوی وزارت امور خارجه حمله رژیم صهیونیستی به منطقه مرزی رفح را شدیدا محکوم کرد و گفت: این اقدام با هدف به شکست کشاندن تلاش‌های بین‌المللی برای توقف جنگ و پایان بخشیدن به نسل‌کُشی در غزه صورت گرفته است.

نیویورک‌تایمز به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد پاسخ حماس به توافقنامه پیشنهادی جدی بوده و حالا توپ در زمین رژیم صهیونیستی است. این در حالی است که با وجود موافقت حماس، رسانه‌های عبری گزارش دادند رژیم صهیونیستی با دست‌کم ۶ بند از توافق پیشنهادی مخالف است.

مقامات به این روزنامه گفتند احتمالاً طرفین بر سر تعریف عبارت «آرامش پایدار» که در توافقنامه پیشنهادی آمده، اختلاف خواهند داشت.

یکی از این مقامات گفت احتمالاً منظور حماس از این عبارت، پایان حملات رژیم صهیونیستی و اتمام جنگ است؛ امری که مستلزم خروج کامل نظامیان صهیونیست از نوار غزه خواهد بود. مقامات گفتند نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی احتمالاً در برابر چنین تعریفی مخالفت خواهد کرد.

این در حالی است که به گزارش نیویورک‌تایمز، عبارت صلح پایدار پس از آن به متن توافق اضافه شده که رژیم صهیونیستی با هر نوع اشاره به «آتش‌بس دائمی» مخالفت کرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.