واکنش مصر به حمله اسرائیل به رفح

وزارت خارجه مصر تجاوز ارتش اشغالگر به رفح در جنوب نوار غزه را محکوم کرده و درباره پیامدهای آن بر تلاش‌های انجام شده جهت آتش‌بس پایدار در غزه هشدار داد.

این وزارتخانه تاکید کرد که هشدار می‌دهیم عملیات اسرائیل در رفح سرنوشت تلاش‌های زیاد انجام شده برای رسیدن به یک آتش بس پایدار در غزه را تهدید می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است که تشدید خطرناک تنش‌ها از سوی اسرائیل جان بیش از یک میلیون فلسطینی را در رفح تهدید می‌کند.

خبر مرتبط
ادعای مقام آمریکایی درباره حمله به رفح/ عملیات نظامی بزرگ در راه است؟

یک مقام آمریکایی مدعی شد که به عقیده این کشور حملات اسرائیل به رفح بیانگر یک عملیات نظامی بزرگ نیست.

وزارت خارجه مصر در ادامه از همه طرف‌های بین‌المللی ذی‌نفوذ خواست تا فشار لازم را جهت حل بحران کنونی در غزه وارد کنند.

درحالی که تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه وارد دویست‌ و چهاردهمین روز خود شده است، رژیم صهیونیستی از زمین و هوا، رفح جایی که بیش از یک و نیم میلیون آواره را در خود جای داده هدف حملات سنگین خود قرار داد.

تصاویری که شبکه های تلویزیونی مصر بامداد امروز سه شنبه منتشر کردند، از شدت حملات رژیم صهیونیستی به رفح حکایت داشت.

ارتش رژیم اسرائیل مدعی شد که گذرگاه مرزی رفح را به طور کامل به کنترل خود درآورده است و هم اکنون در حال، «پاکسازی گسترده» در منطقه است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد که گذرگاه رفح به عنوان هدف نخست عملیات ارتش اسرائیل در رفح به سبب اهمیت راهبردی آن انتخاب شده است.

یک شبکه خبری مصری هم از تبادل آتش میان رزمندگان مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی گذرگاه رفح در بخش فلسطینی آن خبر داد.

منابع امنیتی فلسطینی هم گزارش دادند که سه دستگاه تانک ارتش رژیم صهیونیستی به ۲۰۰ متری گذرگاه مرزی رفح نزدیک شدند و چندین گلوله به سمت ساختمانهای گذرگاه هم مرز مصر شلیک کردند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.